דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

052-8567140


הרשמו לערוץ תזונה בריאות ורפואה בוידאו
 

אנטי אייג'ינג וויטמיני B קומפלקס


אנטי אייג'ינג  חומצה פולית, ויטמין B6 וויטמין B12 

מחלות לב וכלי דם, הרוצח מספר אחת של גברים ונשים. מחקרים מצאו כי הויטמינים חומצה פולית, ויטמין B6 וויטמין B12 , מפחיתים את רמת ההומוציסטאין, כך מפחיתים את תהליך טרשת העורקים. 

ההומוציסטאין הינה מטבולית (לא חיונית) של חומצת האמינו ציסטאין המכיל גופרית. ההומוציסטאין מהווה סמן בלתי תלוי לסיכון להתפתחות של מחלות לב וכלי דם. מספר חוקרים מצאו כי ההומוציסטאין כגורם סיכון ללב וכלי דם. ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה ( LDL ). ההומוציסטאין יכול לעשות קריש דם בקלות רבה יותר מהרגיל, הגדלת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

 

מחלות לב וכלי דם, הרוצח מספר אחת של גברים ונשים. מחקרים מצאו כי הויטמינים חומצה פולית, ויטמין B6 וויטמין B12 , מפחיתים את רמת ההומוציסטאין, כך מפחיתים את תהליך טרשת העורקים. 

ההומוציסטאין הינה מטבולית (לא חיונית) של חומצת האמינו ציסטאין המכיל גופרית. ההומוציסטאין מהווה סמן בלתי תלוי לסיכון להתפתחות של מחלות לב וכלי דם. מספר חוקרים מצאו כי ההומוציסטאין כגורם סיכון ללב וכלי דם. ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה ( LDL ). ההומוציסטאין יכול לעשות קריש דם בקלות רבה יותר מהרגיל, הגדלת הסיכון למחלות לב וכלי דם.אנטי אייג'ינג וקו-אנזים Q10 


קו-אנזים Q10 הינו מרכיב חיוני בתפקוד התקין של המיטוכונדריה. המיטוכונדריה חיונית להפקת אנרגיה ומאפשר חמצון שומנים וסוכרים לאנרגיה. בתהליך ההזדקנות בבני אדם נמצאה ירידה של כ- 50% ברמה הממוצעת CoQ10 . יש לציין, שכ- 95% מכלל האנרגיה התאית מופקת במיטוכונדריה. המיטוכונדריות הם תאים הנקראים: "תחנות הכוח לייצור אנרגיה".

אנטי אייג'ינג אציטיל אל קרניטין

חומצת האמינית אצטיל- L -קרניטין מגבירה את ייצור האנרגיה במיטוכונדריה דרך יכולתה כדי להגביר את חמצון וניצול חומצות שומן ארוכות שרשרת. Q10 ואנטי אייג'ינג 


קו-אנזים Q10) CoQ10 ) הינו מרכיב חיוני בתפקוד התקין של המיטוכונדריה. המיטוכונדריה חיונית להפקת אנרגיה ומאפשר חמצון שומנים וסוכרים לאנרגיה. בתהליך ההזדקנות בבני אדם נמצאה ירידה של כ- 50% ברמה הממוצעת CoQ10 . יש לציין, שכ- 95% מכלל האנרגיה התאית מופקת במיטוכונדריה. המיטוכונדריות הם תאים הנקראים: "תחנות הכוח לייצור אנרגיה".

אנטי אייג'ינג אציטיל אל קרניטין

חומצת האמינית אצטיל- L -קרניטין מגבירה את ייצור האנרגיה במיטוכונדריה דרך יכולתה כדי להגביר את חמצון וניצול חומצות שומן ארוכות שרשרת.אנטי אייג'ינג והקרנוזין


הקרנוזין הינה למעשה דיפפטיד ( dipeptide ) שני חומצות אמינו מחוברות יחד, המורכבת משילוב של בטא-אלנין חומצת אמינו L -היסטידין. הקרנוזין נמצאת הן במזון והן בגופנו. הקרנוזין חיוני לתאי עצב (נוירונים) ולתאי שריר ( myocytes ) מכילים רמות גבוהות של הקרנוזין. ככל שרמות הקרנוזין גבוהות יותר ברקמות השריר של בעלי חיים כך תוחלת החיים שלהם גבוהה יותר (קרנוזין ואנטיאייג'ינג). עם העלייה הגיל ישנה ירידה ברמות הקרנוזין (ישנה ירידה ברקמות השרירים של כ- 63% מגיל 10 עד גיל 70). התהליך הנ"ל עשוי להסביר את הירידה הקשורה לעלייה בגיל באופן נורמאלי וגם אודות הירידה במסת השרירים ותפקודם. 

פועלת הקרנוזין חיונית לשמירת רמת ה- pH, הדבר מגן על ממברנות התאים מפני חמצון יתר של תאי השריר בתנאים חומציים של פעילות גופנית עצימה (מאמץ יתר של שרירים). הקרנוזין מאפשרת לשריר הלב להתכווץ באופן יעיל יותר באמצעות שיפור הולכת הסידן בשריר הלב. ההזדקנות גורמת לנזק בלתי הפיך לחלבונים של הגוף. המנגנון הבסיסי מאחורי הנזק הזה הגליקציה.


אנטי אייג'ינג ושמן דגים, אנטי אייג'ינג ואומגה-3


מחקרים על אומגה 3, חומצות שומן חיוניות, מצאו ששמן דגים יכול לעזור להפחית את שיעור מקרי המוות ממחלות לב וכלי דם ועל כן, הקשר העיקרי ביום אומגה-3 לאנטי אייג'ינג. 

נמצא כי צריכה של חומצות השומן EPA ו- DHA (אומגה 3 חומצות שומן חיוניות) עשויה למעשה להפחית את הסיכון למחלת לב כלילית. ישנם מספר מנגנונים לייחס דגים ההשפעות המיטיבות של שמן: ירידה ברמות הטריגליצרידים וכך צמצום הפרעות לב וכלי דם. מנגנון נוסף המיטיבות של שמן דגים היא להגן על זרימת הדם בעורקים בריא (מניעת קרישי דם, בדומה לתרופה אספירין).


אנטי אייג'ינג ותמצית תה ירוק


מה עושה תה ירוק כטיפול באנטי אייג'ינג? מחקרים מראים כי תמצית תה ירוק מסייעת בשמירה על השלמות המבנית של ה- DNA . עשרות שנים של מחקרים מראים כי תה ירוק מעכב התפתחות של תאים לא רצויים (סרטן). המרכיבים הפעילים בתה הירוק הינם פוליפנולים, נוגדי חמצון רב עוצמה הנקרא (קטצ'ינים) ופלבונואידים. מספר קטכינים נמצאים תה ירוק, לכלן הם: EGCG היא החזקה ביותר של קטצ'ינים אלה. EGCG בעל פעילות כנוגד חמצון חזק פי 25-100 פעמים יותר חזק מאשר ויטמין E וויטמין C. 

כוס אחת של תה ירוק עשויה לספק 10-40 מ"ג של פוליפנולים, נוגדי חמצון ויש לו השפעות שהן יותר מאשר מנה של ברוקולי, תרד, גזר, או תותים. תיאורטית, פעילות נוגדת חימצון גבוהה של תה ירוק עושה את זה מועיל להגנה על הגוף מפני נזק חמצוני בגלל הרדיקלים החופשיים.


אנטי אייג'ינג וחומצה ליפואית


חומצה אלפא ליפואית הינו נוגד חמצון חזק מאוד, היות מנטרל רדיקלים חופשיים תגובתי במיטוכונדריה, תחנות הכוח של התאים בהם אנרגיה לכל פעילות הסלולר שנוצר. ישנה תיאוריה הטוענת כי הרדיקלים החופשיים שבמיטוכונדריה בעלי תפקיד חשוב בתהליך ההזדקנות האדם, על כן ישנה חשיבות בתהליך האנטי אייג'ינג לצמצם את פעילותם. 

חומצה אלפא ליפואית יעילה גם מחזור חומרים נוגדי חמצון אחרים, כמו: ויטמין E בחזרה לצורתו המקורית לאחר שויטמין E טיהר את הרדיקלים החופשיים. יש גם ראיות לכך שחומצה אלפא ליפואית יכולה להפחית את הנזק הגליקציה בשל עודף גלוקוז בדם, אשר עשויים להיות מעורבים ההזדקנות המוגזמת.


אנטי אייג'ינג והגבלת קלוריות


מאז 1930 כבר היה ידוע כי תזונה ודיאטה מוגבלת בקלוריות מסייעת לתהליך האנטי אייג'ינג. אך יש לציין, כי הדיאטה אמורה להיות עשירה בחומרים מזינים אחרת, מרחיב באופן דרמטי את תוחלת החיים של חיות הניסוי. על כך, מעידים מעל 2,000 מחקרים שאישרו את האפקטיביות של הגבלת קלוריות ללא תת תזונה.
צור קשר

טואול - בניית אתרים