דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

סודות של האצת חילוף החומרים!!!

כפי שידוע, קצב חילוף חומרים - זאת המהירות שהגוף שלך ״שורף״ קלוריות.

חילוף חומרים קשור באופן ישיר לכמה מהר אתה שורף מאגרי שומן עודפים ועל עלייה במשקל הגוף שלך.  חוץ מזה חילוף חומרים אחראי על איכות של מסה שלך ועל היחס בין שומן לשריר בה. 

אם החילוף החומריך שלך אטי,אתה צריך להילחם על עלייה במשקל. בנוסף, תצטרכו להילחם גם עם ההצטברות של שומן עודף! הטיפים שלי יעזרו לך בעדינות אך ביעילות לזרז את חילוף החומרים.

טיפ מספר אחד : נסה תכנית ״שלוש / אחד״

פצצת פחמימות שאתה זורק בגוף שלך יכולה לתת אפקט מדהים לזירוז חילוף החומרים, אם אתה שלושה ימים לפני כן הייתה על דיאטת חלבונים. אני מזכיר שהמוצרים המכילים פחמימות הם - דגנים, לחמים, מאפים, ממתקים, פירות וירקות. חלקם מכילים פחמימות מורכבות, וחלקם פחמימות פשוטות. בכל מקרה, תוכנית ״שלוש / אחד״ אתה צריך להימנע מפחמימות מורכבות ופשוטות, ולנסות להפחית את צריכתם למינימום. תכנית זו היא לא משהו חדש, אלא דבר קלאסי שכולם פשוט שכחו ממנה. רוב מפתחי הגוף המקצוענים ממליצים לאכול 300 גרם פחמימות יותר ממה שאתה אוכל בדרך כלל ביום ״העמסה״. בימים של ״העמסה״ תן עדיפות לפחמימות מורכבות!!!

טיפ מספר 2 : תעשה גם סידור החלבונים בסרוגין.

הופתעת? כן, ניתן לעשות רצף לא רק פחמימות, אלא גם חלבונים. למי שמנסה לזרז את חילוף החומרים שלו, רצף מנות חלבון יכול להיות מאוד שימושי. מדובר בעליית צריכת החלבון כמה פעמים בשבוע. יתרון בשיטה הזאת שימים שאתה אוכל פחות חלבון, ״מלמדים״ את הגוף שלך להשתמש בחלבון בצורה אפקטיבית. זאת אומרת שהגוף שלך לומר איך להסתפק ו״לגדול״ על הכמות המינימלית של חלבון ללא פגיעה במסת שריר. ימים שבהם אתה אוכל כמות גדולה יותר של חלבון, נותנים אפקט האצת חילוף החומרים. תאכל 0,8 גרם חלבון על כל ק״ג של הגוף שלך יום אחד או יומיים בשבוע, לאחר מכן תחזור לכמות הרגילה שלך, ואחרי זה תעלה גם אותה.

טיפ מספר 3 : תקפיד לצרוך גלוטמין ו-BCAA.

כאשר מדובר בהאצה של חילוף החומרים, ללא ספק מאוד חשובה התאוששות מטבולית ותיקון רקמות. כשאתה עושה זאת עם מזון, הגוף שלך לא רק מעלה במסה ומזרז חילוף חומרים, אך גם לאט-לאט שורף שומנים העודפים. מצד השני תזונה ״ענייה״ ולא נכונה גורמת לניוון שרירים. שימוש בגלוטמין וחומצות אמינו לאחר האימון יכולים באופן משמעותי לשפר את סינטזת חלבון בגוף שלך. היגיון, שוב, הוא פשוט: חלבון איכותי נוסף הופך את חילוף החומרים שלך למהיר יותר. קח 10 גרם של גלוטמין ו- 4-6 גרם של חומצות אמינו לאחר האימון. שיהיה בהצלחה, כי החיים נראים אחרת ללא שומן עודף!!!מאת: אולג טוריאנסקי, מאמן כושר אישי, בוגר וינגייט ויועץ תזונה.
מומחה בפיתוח גוף ועליה במסת שריר. הכנת ספורטאים לתחרויות בפיתוח גוף. הכנת ספורטאיות לתחרויות בקטגורית  "פיטנס ביקיני" וכו.
אימייל - turiansky@nana10.co.il
פלאפון - 0545471034


טואול - בניית אתרים