דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטת הארומה

דיאטת הארומה
דיאטת הארומה (דיאטת הריחות): לפי מחקרים שנערכו נתגלה כי לחוש הריח ישנה השפעה על תחושת הרעב והשובע של גופנו. כך התברר כי ריחות מסויימים מדכאים תחושת רעב: מעט בננה, תפוח ירוק, ווניל ומנטה גרוסים דק ומחוממים קלות בשמן צמחי. הרחה של תמיסה זו מדכאת את תחושת הרעב באופן מיידי.
מכאן ניתן להסיק כי אימרת הסבתות הייתה נכונה עם נותנים לחוש הריח לבעוד זה עוזר גם בדיאטת הרזיה. ומה גם שידוע כי כשמקוררים והאף סתום אז טעמו של המזון אינו ערב כמו במצב הרגיל.
כל פעם שאתה ממחיל דיאטה חדשה, הדבר החשוב שיש לזכור הוא שיש דברים שיכולים לעזור לך, אבל בסופו ההצלחה שלך תלויה בתזונה ובשפע של פעילות גופנית נכונות. זה הנוסחא הבסיסית, ושלעולם לא ישתנו. 

הקונספט לדיאטה של הריח (דיאטת ארומה)

ריחות מסוימים יכולים לגרום לתגובות פיזיות!. קח למשל את הריח של הצ'ילי או אפילו תבלין אחר וחשוב כיצד הוא גורם לפה שלך עוד לפני שערכת את השולחן לחום בטעם המזון ולהפעיל את מיצי הקיבה. ריחות אחרים יכולים לגרום לך להרגיש ממש חולה. ואחרים, שפורסמו במהלך הלעיסה והריחו retronasally - כלומר, דרך מעברי אף הפנימיים ולא חיצוניים - יכול לעורר את המוח לאותת תחושה של שובע. דיאטה המבקשת להפחית את צריכת קלוריות עשויה להיות מסוגלת לרתום תגובה כימית זה במוח כדי למנוע אכילת יתר ולמנוע את התשוקה.

המדע ודיאטת הריחות - ארומה

יש ריחות שיעוררו רעב ולא שובע, אז ד"ר לינדה בארטושוק וצוותה באוניברסיטת פלורידה לומדים תרכובות שונות והשפיע על פעילות המוח. תוצאות מחקרם, שפורסם ב "כתב העת לכימיה חקלאית ומזון" בשנת 2009, מציעות שבמקום לנסות לבודד באופן טבעי ניחוחות המעניקים השראת התגובה הרצויה, כימאי מזון יכולים להנדס מזון עם סמנים התקינים שלהאריך שחרור retronasal כך המטופל בדיאטה מרגיש מלא יותר ובאופן מהיר יותר.

ניחוחות מפתח בדיאטה

ריאנה רויג'סקופ (Rianne Ruijschop) כימאי מזון במזון מחקר NIZO באדה, הולנד, טוען שמזון מוצק מייצר יותר מולקולות ריחניות ממזון נוזלי כפעולת לעיסה משחררת מולקולות אלה פנימיים לתוך חללי האף. ניחוחות הקשורים למקורות מזון שומן, חלבון ופחמימות היו סיכוי גבוהה יותר כדי לעורר תחושה של שובע, אולי משום שהמוח תופס אלה ריחות שמגיעים מחומרי אנרגיה צפופות. ניחוחות שונים מיוצרים גם תגובות חריפות. Ruijschop מניח כי המוח תופס ריחות מורכבים שמגיעים ממקורות רבים ואולי כי אותות ארוחה גדולה.

פוטנציאל הניחוחות בדיאטה

בעוד המחקר ממשיך, יש כמה מכשולים לפני שעלולה לעכב את ההתפתחות של מזונות משביעים. ראשית, נדיפים, או מולקולות ריחניות, שנובעים ממזון והם חשים כלפי חוץ לא היו ביסודיות נבדקו. שנית, מדובר בנקודה של דיון האם התעשייה חקלאית תהיה על לוח עם הוספת מולקולות ריח למזון שיגרום לצרכנים לאכול פחות.
דיאטת וון דבר יכולה לעשות בהעדר השמנה חדשה תרופה לכל הוא לקחת ביסים קטנים. נשיכות קטנות לשחרר את האותות המשביעים למוח תוך פחות מזון נצרך. ללעוס ביסודיות ולאכול לאט גם מגביר את התגובה האוטונומית.
logo בניית אתרים