דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטה לפי סוג הדםדיאטה לפי סוג הדם

דיאטה לפי סוג הדם תוכנית התזונה הינה לפי סוגי הדם של מבצע הדיאטה. תומכי הדיאטה גורסים כי לכל סוג דם יש תפריט תזונה שמתאים לו. כלומר 4 סוגי דם = 4 סוגי דיאטה. החיסרון בדיאטה הינו כי חוקרים טוענים כי בני האדם השתנו בתהליך האבולוציה ועל כן, הדיאטה לפי סוג הדם אינו מתאים לימינו כיום.

דיאטה זו התפרסמה בעקבות ספר שכתב המרפא של פיטר דה-אדמו. תוכנית הרזיה זו מתבססת על התיאוריה שאנשים בעלי סוגי דם שונים מגיבים באופן שונה למזונות מסוימים. לפי דה-אדמו התהליך האבולוציוני, ובעיקר התמיינות סוגי הדם לארבע קבוצות - A, B, O,AB היא תוצאה של תנאים סביבתיים והרכב תזונה.
לפי התיאוריה עד לפני 25,000 שנים לכל בני האדם היה סוג דם אחד בלבד - סוג O.
 
כל בני הדם באותה תקופה היו ציידים ותזונתם התבססה בעיקר על בשר. לפני כ- 15,000 שנים הופיע סוג הדם A כתוצאה ממעבר לאורח חיים חקלאי.
השינויים האקלימיים בהרי ההימלאיה הובילו להופעת סוג הדם B.
מיזוג בין בעלי סוג דם A עם בעלי סוג דם B בתרבות המודרנית הביא להופעה של סוג הדם AB.
לפי דה-אמדו סוגי הדם השונים התפתחו בגלל שינויים בהרכב התזונתי ולכן מסקנתו היא שטוב נעשה אם נחזור ונתאים את הרכב התזונה לסוג דמנו.
על בעלי סוג דם O לצרוך תזונה עשירה בבשרים, על בעלי סוג דם A לצרוך תזונה צמחית, על בעלי סוג דם B לצרוך תזונה מאוזנת של חלבונים מן החי והצומח ולבעלי סוג דם AB אין המלצה תזונתית מיוחדת.

דיאטה לפי סוג הדם הינה דיאטה אשר מתייחסת לתוכנית התזונה בהתאם לסוג הדם. כמומר שישנם ארבעה סוגי דם A,B,AB,O ולהם מתאימים ארבעה סוגים שונים של תפריט דיאטה.

לפני תחילת הדיאטה לפי סוג הדם רצוי להתייעץ עם רופא על מנת להתאים את סוגי המזון על פי סוג הדם. חשוב גם להתייעץ עם רופא המשפחה במקביל ולוודא כי על פי העבר הרפואי או מגבלה רפואית כלשהי תוכלו לעשות דיאטה והתאמת מזון על פי סוג הדם שלכם.

ישנו גם את הספר: דיאטה לפי סוג הדם. המומחה בתחום דיאטה לפי סוג דם אשר עשוי להעניק לכם את ההזדמנות לחיים רעננים, ערניים יותר, פחות מחלות ועוד שלל יתרונות רבים הנובעים מפעולה פשוטה של התאמת סוגי המזון השונים על פי סוג הדם של המטופלים.

לפני תחילת הדיאטה לפי סוג הדם, ישנו הצורך לבצע בדיקת הדם בכדי שניתן יהיה לקבוע את סוג הדם!  הרעיון הוא למנוע מן המטופל בדיאטה לצרוך מזונות שאינם בריאים לגופו, המעכבים פירוק חומרי מזון, הצטברות של מחלות.  תופעות נפוצות הינן כאבים בפרקים, ליחה מוגברת, מערכת חיסונית ירודה וכו'.

דיאטה לסוג דם O

סוג דם O הינו הקדום ביותר ולכן מתייחס לאדם הקדמון (האדם הראשוני) אשר ניזון בעיקר מצייד (בשרים). אדם הקדמון אכל בעיקר בשר, מערכת העיכול ומערכת החיסון פעילה ביותר. בדיאטה לסוג דם O זקוקים לפעילות גופנית קבוע-כציידים.

מזונות לא טובים: לסוג דם 0, מומלץ להימנע מצריכת דגנים, קטניות ומוצרי חיטה (רגישות לגלוטן). בעת צריכת פחמימות עשוי לעכב ירידה במשקל ע"י הפרשת יתר של ההורמון אינסולין. קטניות ובעיקר עדשים, שעועית, ותירס אינם מומלצים.

מזונות טובים: לסוג דם O, מוצרים מהחי כגון: בשרים ודגים. מזונות המכילים יוד כמו מאכלי ים ואצות מעודדים ירידה במשקל בדרך מנגנון האצת חילוף החומרים. ספורט מומלץ: אימון אירובי נמרץ. וכדי להימנע מצריכת קפה ועישון.

דיאטה ל סוג דם A

דיאטה מומלצת סלוג דם A הינה דיאטה המורכבת ממזונות צמחוניים. היות ולסוג דם A ישנה מערכת עיכול רגישה יותר, מע' החיסון מתונה, אך הוא סתגלן ומגיב היטב במצבי לחץ.

מזונות לא טובים: מומלץ להימנע מסוגי בשר מסוימים הקשים לו לעיכול. מוצרי חלב משפיעים לרעה על חילוף החומרים וגורמים להיווצרות לחות בגוף ונטייה לנזלות אלרגיות.

מזונות טובים: מאכלי ים, מוצרי סויה, אגוזי מלך, זרעי פשתן, פולים ירוקים, כוסמת, קמח שיפון וברוקולי. לא לאכול שעתיים לפחות לפני השינה.

דיאטה לסוג דם B

דיאטה לסוג דם B סוג דם זה הינו הסוג "המאוזן". סוג דם O בעל מערכת חיסון חזקה, יכול לאכול ולבחור סוגים שונים של מזונות בשל מערכת עיכול יעילה. פעילות גופנית מטיבה.

מזונות לא טובים: כדי לשמור על רמות סוכר תקינות ולשפר את חילוף החומרים מומלץ להימנע מדגן התירס, עדשים וכוסמת. יש להמעיט במוצרי חיטה אשר מעודדים אגירת שומן.

מזונות טובים: רוב סוגי הגבינות ומוצרי החלב, ירקות ירוקים אשר מעודדים ירידה במשקל, סוגי בשר מסוימים וביצים אשר מעודדים את קצב חילוף החומרים. סוגי ספורט מומלצים, הם: אומנויות לחימה לסוגיהם, טניס, רכיבת אופניים וכו'.

דיאטה לסוג דם AB

דיאטה לסוג דם AB הוא נחשב ל"מודרני". בעל יכולת להסתגל לשינויים סביבתיים, נמרץ, אך מערכת העיכול שלו רגישה.

מזונות לא טובים: בשר אדום, גרעינים, מוצרי חיטה המאטים את קצב חילוף החומרים, כוסמת.

מזונות טובים: מאכלי ים, אצות ים, מוצרי חלב הנ"ל מעודדים ירידה במשקל בדרך עידוד פעילות בלוטת התריס.

כדי להימנע מאלכוהול ומוצרים המכילים קפאין כגון: קפה, משקאות קלים ותה.

   
   
logo בניית אתרים