דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

סטרואידים בכדורים

כדורי סטרואידים או סטרואידים אנבוליים אוראליים הם אחת מהווריאציות הפופולריות ביותר של סטרואידים קיימים בשוק היום. סטרואידים הניטלים בדרך הפה נמצאים בשימוש נרחב ע"י משתמשים בסטרואידים, כגון: מרימי משקולות ופווארליפטרים, מפתחי גוף, ספורטאי MMA, שחקני בייסבול וספורטים אחרים. כדורי סטרואידים הם בדרך כלל לא עמוד השדרה של סייקל המכיל סטרואידים אנאבוליים,  הם כמעט תמיד ניטלים בנוסף לסייקל סהטרואידים אשר מבוסס על טסטוסטרון בזריקות.כדורי סטרואידים עשויים להיות בשימוש בתחילת הסייקל בכדי ל"התניע" מהר יותר את הפעילות של הסטרואידים בכדי לשפר את ביצועים הספורטיביים. כדורי סטרואידים אשר ניטלים בדרך הפה עשויים לשמש בכדי לסיים את הסייקל, או להיות בשימוש כאשר העלייה והשיפור בביצועים הספורטביים מגיע לסטגנציה.

ההיסטוריית כדורי בסטרואידים האנאבוליים

בעוד שהסטרואידים אנבוליים הראשונים שפותח והיו בשימוש היו למעשה זריקות הטסטוסטרון, כדורי הסטרואידים היו כבר בשימוש בכדי לשפר את הביצועים של עלייה במסת השרירים ועלייה בכוח הפיזי, מאז 1950. מתנדרוסטנולון (Methandrostenolone) ידוע יותר בכינויו כיום דיאנבול (Dianabol) או דיבול (Dbol), נתגלה ע"י ד"ר ג'ון זיגלר, שהיה הרופא של קבוצה האולימפית של ארה"ב, כך למעשה נוצר הסטרואיד האוראלי הראשון ע"י ציבה (Ciba) אשר פיתחה את כדורי הסטרואידים הנ"ל.

כדור סטרואיד אנבולי מאוד פופולרי נוסף, פותח לאחר תקופה זו היה האוקסנדרולון (Oxandrolone), ידוע יותר בכינוי כיום כאנאבר (Anavar). האנאבר פורסם לראשונה בשנת 1962 ע"י חברת התרופות פייזר, האוקסנדרולון הינו סטרואיד אוראלי הנימצה בשימוש ע"י שני המינון גברים ונשים. כדור סטרואידי זה בדומה לדיאנבול, אינו משמש בדרך כלל בסייקל לבדו בכדי לראות תוצאות אופטימליות במסגרת הסייקל של סטרואידים, לרוב משלבים אותו עם סייקלה מכיל סטרואידים בהזרקה, כגון:טסטוסטרון איננטאט ודקה דורבוליןאנאבר משמש את ההמונים בשל פרופיל הבטיחות הגבוה שלו ואפקטים הכמעט מושלמים של סטרואידים האנאבוליים, כמעט ללא תופעות לוואי.

סטנוזולול (וינסטרול) אוראלי, הינו אחד הסטרואידים הפופולריים. הסטנוזולול היה לסטרואיד הראשון שפותח ומיוצר ע"י מעבדות וינטרופ (Winthrop) בבריטניה. בשימוש רפואי, בדומה להתפתחות של האוקסנדרולון ולא במטרה לשפר את הביצועים הספורטיביים כמו הסטרואיד דיאנבול. הוינסטרול נמצא בשימוש נרחב ע"י שני המינים – גברים ונשים. בשל פרופיל ההאנבולי הגבוה ורמתו האנדרוגנית הנמוכה.

סוגים נפוצים של כדורי סטרואידים אנאבוליים

דיאנבול (מתנדרוסטנולון, דיבול, D-BOL)
אנאבר (אוקסנדרולון)
אנדרול (אוקסימטולון, אדרול, אבומבס או דרול)
וינסטרול (סטנוזולול)
Turinabol (4-Chlorodehydromethyltestosterone, Tbol, אוראלי טורינבול, OT)
פרימובולן (מטנולון-Methenolone, פרימו)
הלוטסטין (פלואוקסימסטרון-Fluoxymesterone)
פרווירון (מסטרולון-Mesterolone)
אלה הם כדורי הסטרואידים הנפוצים ביותר בשימוש כיום וחלקם מהסייקלים השונים.

תופעות לוואי הקשורות לכדורי סטרואידים

בעוד שזה צריך להיות מובן שכל הסטרואידים אנבוליים עשויים לגרום לתופעות לוואי בדרגות שונות. אלה יכולים להשתנות מאדם לאדם, הדבר תלוי בגנטיקה, גיל, מין, ניסיון העבר, מינונים, סוג הסטרואידים שבשימוש, משך ומצבים בריאותיים קיימים יכולים כולם להשפיע לרעה על איך סטרואידים ישפיעו על תופעות הגוף שלנו. כדורי סטרואידים.

כדורי סטרואידים צריכים להיות בשימוש לתקופה מוגבלת של זמן. כדורי סטרואידים עם שינוי כימי 17-אלפא אלקילייטאד נועדו לשרוד את "המעבר הראשון" בחילוף חומרים של כבד. דבר זה מאפשר לכדורי הסטרואידים לשרוד ולהישאר פעילים. עם זאת, שינוי 17-אלפא הנ"ל עשוי להוביל להגברת לחץ על הכבד ולהעלות את רמות האנזימים שלו, כגון: AST (aspartate transaminase) ALT  בכך מגביר את הרעילות. זו גם הסיבה מדוע השימוש בכדורי סטרואידים בשימוש לפרק זמן מוגבל ביותר לא יותר מ 4-6 שבועות של שימוש רצוף.

תופעות לוואי אחרות של כדורי סטרואידים, הן היכולת שלהם להשפיע לרעה על פרופיל כולסטרול ולהגביר את רמת ה-LDL (ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה) ולהוריד את רמת ה-HDL (ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה). דבר המגביר את הנטייה למחלות לב וכלי דם.

תופעות לוואי נוספות של כדורי סטרואידים, עשויות להיות: נשירת שיער, אקנה, גינקומסטיה, התקפי זעם (תוקפנות), דיכוי הטסטוסטרון, לחץ דם מוגבר, נזק לכליות, אגרת נוזלים עודפת ותופעות גבריות במשתמשות נשים.


logo בניית אתרים