דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תת פעילות בלוטת התריס

 תת פעילות בלוטת התריס, בלוטת התריס מווסתת את התהליכים המטבולים בגוף האדם ובכך משפיעה על כל תפקודיו, סימנים להיפותירואידיזם אצל בוגרים; טמפרטורת גוף נמוכה, רגישות לקור, דיכאון, בעיית משקל, עור יבש, כאבי ראש, עייפות, בעיות במחזור הנשי, עצירות, זיהומים נשנים

בלוטת התריס מווסתת את התהליכים המטבולים בגוף האדם ובכך משפיעה על כל תפקודיו, סימנים להיפותירואידיזם אצל בוגרים; טמפרטורת גוף נמוכה, רגישות לקור, דיכאון, בעיית משקל, עור יבש, כאבי ראש, עייפות, בעיות במחזור הנשי, עצירות, זיהומים נשנים / חוזרים.סימנים להיפותירואידיזם אצל ילדים:

איחור התפתחותי בגדילה ובעיות התפתחות מנטאליות בליווי הסימפטומים הנזכרים לעיל.

 

אצות ים מקור עשיר למינרל יוד:

פורמולה צמחית של אצות ים המכילות יוד, רכיב חשוב ביצירת התירוקסין (הורמון המופק מבלוטת התריס).

היוד מהווה מרכיב חשוב לאיזון פעילות בלוטת התריס.


 

חומצת אמינו ל-טירוזין

תת פעילות בלוטת התריס מאופיינת ברמות נמוכות של טירוזין בפלסמה. מחסור בטירוזין משבש תהליכי איזון עיצבובי ומשפיע על איכות הרוח וערנות האדם. טירוזין הינו המקדים של ההורמון תירוקסין.

הערה: לאנשים הנוטלים תרופות הורמונאליות, אין לתת ל- טירוזין.

 

ויטמין B-קומפלקס

קומפלקס של ויטמיני B מסייעים לתפקוד מערכת עצבים תקינה, איזון מצב הרוח, חילוף חומרים, עייפות, דיכאון וסינתזת חלבונים. הנ"ל משתבשים אצל הלוקים בהיפו-תירואידיזם.

 

ויטמין B6

בצורתו הפעילה ביולוגית פירידוקסין-5-פוספאט (P-5-P), מסייע לספיגת הטירוזין, משפר שומן והפיכתו לאנרגיה – מסייע בתהליכי הרזיה.

 

המלצות נוספות:

פקעות ורדים, וצריכת מזון העשיר באבץ, ויטמין E וויטמין A.

 

בד"כ מלווה התסמונת בירידה משמעותית ביכולת התמודדות מערכת החיסון ותפקודה.

להימנע מאכילת בוטנים, כרוב, חרדל, צנוברים, סויה, ברוקולי, תרד. להימנע מתרופות SULFA, אנטי היסטמינים ופלואוריד (אפילו במשחת שיניים).

logo בניית אתרים