דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטת קקאו - דיאטת השוקולד

דיאטת Diet2all, דיאט-טו-אול, דיאטת קובי-דיאט, דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן, , תזונה, דיאטה, הרזיה, חיטובים, השרירים, פיתוח גוף, חיטוב, תזונה ודיאטה, בריאות וכושר, סטרואידים, קובי עזרא, דיאטות, יוניברסל-נוטרישן, אופטימום, סופר נוטרישן, ספורטולוגיה, ישראל בודי, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, יעקב עזרא, חלבונים, מי גבינה,דיאטות בריאות, דיאטה און ליין, דיאטה לפי סוג דם, דיאטה בהריון, דיאטה ים תיכונית, דיאטה חלבונים, הרזיה מהירה, חיטובים, פיתוח גוף, דיאטת אטקינס, קובי עזרא, דיאטות, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, קיאטין, חלבונים דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן,

דיאטת קקאו (Cocoa) - הקקאו ידוע בסגולותיו הבריאותיות וידוע כמסייע להורדת לחץ דם ומניעת מחלות לב.

יתרונות דיאטת הקקאו (או דיאטה המכילה קקאו) הודות לרכיב התאוברומין (אלקלואיד מריר של צמח הקקאו), התאוברומין שייך לקבוצת התרכובות מתילקסנטין, הכוללת גם את התרכובות הדומות קפאין ותאופילין. מה גם שבפעילותו התאוברומין מגביר את הפעילות המטבולית.
בקקאו כמות כמעט כפולה של חומרים נוגדי-חמצון מאשר ביין אדום, ויותר מתה ירוק.

דיאטת השוקולד היא תכנית לירידה במשקל הכוללת את הצריכה היומית של כמויות מוגבלות של שוקולד. "דיאטת השוקולד" ביטוי המסמל גם את הצריכה של שוקולד בגלל טענות של יתרונות בריאותיים כגון הורדת כולסטרול.
שוקולד שמקורו בתקופת שבט המאיה (250-900) באמריקה תיכונה, אזור שהקיף את סרטן חוג במקסיקו, גואטמלה, בליז, אל סלבדור וחלקים מהונדורס, ניקרגואה וקוסטה ריקה. מאיה ומאבותיהם פיתחה שיטה להמרה את השעועית מעץ קקאו תיאו-ברומין למשקאות שוקולד. תהליך זה החל עם הקציר, תסיסה, וצלייה של השעועית. את השעועית ולאחר מכן נטחנה למשחה ומעורבבת עם חומרים, כולל מים, פלפלי צ'ילי, וקמח תירס.

דיאטת השוקולד

דיאטת השוקולד היא תכנית ביסודיות, מוכחת מדעי, המשלבת תכנית אכילה שמעוררת תיאבון עם דיאטת השוקולד הטעים שלנו מנענע כדי לעזור לך לקבל את התזונה שלך על מסלול ואת חייך בחזרה בשליטה.

בתכנית דיאטת השוקולד יש לעשות למשך זמן קצר אם אתה רק צריך לרדת כמה קילוגרמים, או שאתה יכול להשתמש בו לזמן ממושך, אם יש לך מטרת ירידה במשקל משמעותית יותר. מדריך תוכניות זה יסביר בדיוק מה לאכול, מתי לאכול וכמה. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לעקוב אחר הוראות על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

שוקולד בדיאטה?

שוקולד בדיאטה? זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, אבל זה באמת מאוד פשוט. לעתים קרובות מדי תכנית ירידה במשקל גורמת לתחושת חוסר הנאה, מה שהופך אותו פשוט כי הרבה יותר קשה ללכת עד הסוף. אך אנו לא מדברים רק על כל שוקולד. אנו ממליצים רק מוצרי שוקולד כהים העשויים מקקאו באיכות גבוהה. המדע הוכיח שיש לו יתרונות בריאותיים רבים קקאו פנטסטי ושוקולד באיכות גבוהה משפר את בריאות הלב שלך, את לחץ דם, וחילוף חומרים כללי (מטבוליזם) ולא רק, הוא גם מסיוע  מאוד לשמירת המשקל. בהתבסס על מחקר זה וגישה שפיתחנו תכנית דיאטת השוקולד.

דיאטת השוקולד מנענעת הן אבן הפינה של התכנית שלך ואת הגישה שלנו היא לשלב פחמימות נמוכות בריאה; דיאטה דלת שומן אשר מנצלת תזונה מאוזנת, ארוחות נכונות וחטיפים מציאותיים ולא להעניש אותכם, בתוספת אתה מקבל שוקולד ספציפי לטפל כחלק מהתכנית היומית.

שלא כמו כמה דיאטות אחרות, אתה לעולם לא יהיה רעב בדיאטת השוקולד. למעשה אתה צריך לאכול כשש ארוחות ביום בתכנית דיאטת השוקולד. ארוחות סדירות באמת לשפר את חילוף החומרים שלך, אשר מסייע לשרוף יותר שומן. שתיים מארוחות אלה יהיו דיאטת שוקולד – שייק. ארבע הארוחות האחרות תהיה אוכל אמיתי, כך שלא תרגיש שאתה מפסיד ושאתה רעב. הדבר הטוב ביותר על דיאטת השוקולד הוא שאנחנו ממליצים לך לאכול שוקולד!!!

הרכב של שוקולד – דיאטת השוקולד

פולי הקקאו מכילים כ -50% שומן, ו- 28.3 גרם של שוקולד מכילה כ -150 קלוריות ו- 8.5 גרם שומן. בעוד ספירת הקלוריות יגרמו לך להשמין משוקולד ולעלייה במשקל, השומנים בשוקולד אינם מעלים את רמות כולסטרול בדם. חמאת הקקאו שבשוקולד מכילה חומצה אולאית, שהיא מכילה שומן חד בלתי רווי (בדומה לשמן זית). זה אומר שהוא דל בשומן רווי (אותו שומן השוקע בעורקים וגורם למחלות לב). שוקולד מכיל גם צורות של שומן הרווי ידועים כחומצות סיטראט (stearic) ופלמיטית. שומנים רוויים קשורים לעלייה ב-LDL (חלבון שומני בעל צפיפות נמוכה). ידוע גם בשם כולסטרול רע, LDL כולסטרול מוגבר את יכולת לסתום את העורקים, מעלה את הסיכון למחלות לב. חומצה פלמיטית, אשר משפיעה על רמות כולסטרול, כשליש מהקלוריות השומן בשוקולד. החומצה סטארית הופיעה אין כל השפעה על רמות כולסטרול.

שוקולד מכיל גם קפאין ותאוברומין, כימיקל דומה לקפאין. יש גם כמה פניל-אטילמין, חומר כימי שיוצרת את התחושה שאנשים מרגישים כשהם באהבה.

פולי קקאו מכילים גם פלבנואידים, קטגוריה רחבה של מוצרי מפעל כחומרים נוגדי חמצון שפלבנואידים לפעול להירגע כלי דם ומאפשרים לדם לזרום. נוגדי חמצון הם חשבו להיות יעילים בסיוע למניעת סרטן, מחלות לב, ושבץ. מקורות פלבנואידים כוללים פירות הדר, בצל, תה ירוק, יין אדום, שוקולד כהה עם תכולת קקאו של 70% ומעלה. שוקולד שייך לתת קבוצה של פלבנואידים הנקראים פלבונים (flavonols).

הנוכחות של כימיקלים צמחיים כמו פלבנואידים קשורה לצבעו הכהה של השוקולד. יש יותר פלבנואידים בשוקולד כהה יותר מאשר יש בשוקולד חלב. שוקולד מריר ידוע גם  מתוק מר משום שהוא מכיל מעט סוכר או בכלל לא.  שוקולד חלב מכיל פחות פלבנואידים מאשר שוקולד מריר וטעם מתוק יותר. שוקולד מכיל חלב אמריקאי; זנים אירופיים בדרך כלל מכילים חלב מרוכז. שוקולד לבן חסר פלבנואידים בגלל שאין מוצקי קקאו בו. זה נחשב שוקולד בגלל חמאת קקאו היא בדרך כלל מרכיב. כמה שוקולד לבן הוא עשה עם שומנים צמחיים.

הקקאו שבדיאטת השוקולד

הקקאו שבשוקולד מכיל רמות גבוהות של חומרים מזינים הנקראות 'פולי-פנולים'. הפוליפנולים אלה הם כימיקלים צמחיים שיש להם יתרונות בריאותיים רבים שמדענים עכשיו הם מתחילים להבין. לשמירת משקל הגוף התקין, פוליפנולים אלה מסייעים לווסת את הדרך בה הגוף שלך מאחסן את חומצות השומן, והם גם מסייעים לשלוט על התיאבון שלך (על תחושת הרעב).

קקאו מכיל רמה גבוהה של פוליפנולים שהם למעשה גם משמשים את הגוף שלנו כנוגד חמצון חזק המסייע לשפר את מצב הרוח, בריאות הלב ואת רמת הכולסטרול שלך. הפוליפנולים יכולים להוריד את לחץ הדם שלך ולעזור לתפקודי הכבד, העור ומחזור הדם שלך. קקאו הוא חומר מזין ביותר! תכנית דיאטת השוקולד היא חדשות טובות לכל מי שרוצה לשומר על משקלו – זה יעזור לך לשרוף שומן ולרדת במשקל בלי להרגיש רעב.

יש לציין, כי בדיאטת השוקולד מנענעת מצריכת מזונות המכילים לקטוז (סוכרת החלב), והם ללא גלוטן (חלבון המצוי בדגנים). זה מה שהופך אותם שונה למרבית מוצרים לוחצים דיאטה אחרות בשוק. זה גם הופך אותם מאוד עדין על מערכת עיכול והקיבה שלך.

על תכנית דיאטת השוקולד אנו ממליצים לך לאכול שש ארוחות, ולא שלוש כרגיל
גמישות – המפתח להצלחה!  נמצא שצריכת קקאו כמו בדיאטת קקאו (או דיאטת שוקולד) העשיר בפלבנול מפחית יתר לחץ דם, השפעות אלו נצפו כאשר ניתנו מינונים גבוהים של קקאו מעל צריכה רגילה (100 גרם שוקולד או 920 מ"ל משקה קקאו ליום). הדאגה הספציפית היא שההפחתה ביתר לחץ דם תתקזז ע"י תכולת השומן, הסוכר והקק"ל הגבוהות שמכילים מוצרי הקקאו.

מחקר שפורסם בכתב העת היוקרתי JAMA, מדגים שצריכת קוביית שוקולד מריר יומית בריאה. נמצא כי בתום תקופת מחקר של 18 שבועות, צריכת קוביית שוקולד מריר אחת. במשקל 6.3 גרם ליום הביאה לירידה של 1.5 מ"מ כספית בלחץ דם סיסטולי ו- 1.0 מ"מ כספית בלחץ דם דיאסטולי במטופלים מבוגרים עם יתר לחץ דם קל. ירידה זו בלחצי דם תביא לירידה בתמותה של  4%.

די

logo בניית אתרים