דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אקנה – פצעי בגרות

אם כן, מזה אקנה? אקנה (בעברית חטטת) הינה תגובה דלקתית של בלוטות החלב וזקיקי השערות, הנוצרת כתוצאה מתגובה לקויה להורמון המין הגברי – טסטוסטרון. האקנה מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, היות ובשלב החיים הנ"ל ישנה עלייה בפעילות ההורמונאלית ובפרט עלייה בהפרשת הורמוני המין – טסטוסטרון.

יש לציין, כי תגובת הגוף לטסטוסטרון לרוב מתייצבת במשך הזמן ויחד איתה נעלמים ו\או פיחתים אקנה – פצעי בגרותהסימפטומים של הפצעים במוגלתיים.

גורמים המחריפים אקנה וולגריס

·         חומרים המכילים יוד, כלור, ברום (צדפות סרטנים אכילים, דגי מים מלוחים, תרופות המכילות יוד). אגוזים, שוקולד, עוגות, קרמים וקצפות, קקאו, שמנת, גבינות, חלב(?), אלכוהול, דיאטה עתירת שומנים (בשר חזיר, אווז, ברווז, בשר מטוגן), תפוחי אדמה מטוגנים, משקאות כגון: קולה (?)
 
·         את הזיהוי ניתן לעשות בשתי דרכים:

א.       אכילתם המביאה להחרפה.
ב.       הימנעות מאכילתם למשך 2-4 שבועות, המביאה לשיפור רב.
 
·         דיאטה לסובלים מאקנה: דיאטה דלה בשומנים רווים ועתירת שומנים בלתי רווים – בעיקר ממקור צמחי. יש רופאים הממליצים על דיאטה דלת פחמימות מזוקקות – בטענה שהיפוגליקמיה מסייעת להתפתחות נגעי אקנה.

·         עיסוי: מטרתו היא להגביר את הספקת הדם לאזור ולעזור לפיזור התסנינים הדלקתיים. אין לבצע עיסוי על עור מודלק או מזוהם.

הדבר יכול להביא לפיזור הזיהום.

·         טיפול בקרני שמש: כיום משתמשים ב"שמש מלכותית" כלומר בקרינת מנורות קוארץ. השיזוף מביא לקילוף העור להסדרת תהליך ההתקרנות. יש להיזהר מפני גרימת דרמטיטיס וכוויות. משך השהיה רצוי שלא יעלה על 15 דקות.

·         קרני רנטגן: עוזרים, אך גילו שהן מעלות את הסינון של סרטני העור.
 
טואול - בניית אתרים