דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

קראטין,גלוטמין, גינסנג – הרכיבים לספורטאיםקראטין,גלוטמין, גינסנג, הרכיבים לספורטאים, הגוף מפיק את האנרגיה הדרושה לו לפעילות מכנית וביוכימית מהמזון שאנחנו אוכלים והיא מאוחסנת בכל תא ותא בגוף בקשרים עתירי אנרגיה בין קבוצות הפוספאטים של מולקולות ATP ומשתחררת בעת פירוקם. מאחר וכמות מולקולות ה- ATP בת

 

כמו כן, מהווה קראטין קומפלקס מקור זמין של קראטין עבור אנשים שאינם מסוגלים לסנתז אותו בעצמם. המחקר שפורסם ב- LANCET באוגוסט 1996, הראה כי תוספת קראטין שיפרה טונוס שרירים ויכולת מנטאלית אצל החולים הסובלים מפגם גנטי זה.

 

קראטין – הגוף מפיק את האנרגיה הדרושה לו לפעילות מכנית וביוכימית מהמזון שאנחנו אוכלים והיא מאוחסנת בכל תא ותא בגוף בקשרים עתירי אנרגיה בין קבוצות הפוספאטים של מולקולות ATP ומשתחררת בעת פירוקם. מאחר וכמות מולקולות ה- ATP בתאים יורדת במהירות בעקבות כיווץ והרפיית השריר, יש צורך בשחזור מהיר של ATP על מנת לאפשר תפקוד תקין של הרקמה.

 

הקראטין מהווה אחד ממקורות האנרגיה העשירים ביותר בגוף לשחזור מולקולות ATP. קראטין יודע "ללכוד" את הפוספאט החופשי בגוף וביחד הם יוצרים תרכובת עתירת אנרגיה, שנקראת קראטין פוספאט. פירוקה של תרכובת זו נותן את האנרגיה הנחוצה לשחזור מולקולות הדלק התאי.

 

מאגר הקראטין בגוף מוגבל מצד אחד ע"י יכולת הגוף לסנתז אותו ומצד שני ע"י אספקתו מהמזון. מחקרים שנערכו מוכיחים שנטילת תוספי הקראטין מעלה ב- 25% בממוצע את המאגר התוך תאי שלו בשרירים. בצורה כזו עולה גם רמת האנרגיה הזמינה לפעילות בשרירים.

 

גלוטמין – חומצת אמינו הנפוצה בשרירים, הממלא תפקיד חשוב במניעת פירוק מסת השריר ובהגנה עליהם כשהגוף מתמודד עם מצבים של פעילות פיזית מאומצת, זיהומים, פציעות או בזמן דיאטה. ידוע שלא תמיד מאגרי הגלוטמין בגוף מספיקים למטרה זו ולכן חשוב לקבל השלמה על מנת למנוע את הנזקים העלולים להיגרם לשרירים.

בנוסף, גלוטמין מעודד ייצור קולגן וסחוס ברקמות חיבור ובכך מסייע בהחלמה מפציעות ובחידוש הרקמות.

 

מגנזיום – מינרל הממלא תפקיד חשוב ביצור אנרגיה. בין יתר תפקידיו ניתן למנות גם: מטבוליזם של גלוקוז, בניית חלבונים והרפיית שרירים.

 

אשלגן – מינרל הנחוץ למספר תהליכים הקשורים לייצור אנרגיה בגוף. הוא מסייע לקליטת גלוקוז בתאים ומהווה מרכיב חיוני במנגנון המפרק קשרי פוספאט עתירי האנרגיה ב- ATP. בנוסף, לכך, אשלגן מעורב בוויסות מאגר הנוזלים בגוף וביצירת אימפולסים חשמליים במערכת העצבים, בשרירי השלד והלב.

 

ג'ינסנג סיבירי – צמח זה ידוע ביכולתו להמריץ ולהגן על הגוף מפני סטרס ועייפות וכן הוא מסוגל לשפר את ייצור האנרגיה, את היכולת לעמוד בלחצים ואת הביצועים בזמן מאמץ פיזי.

טואול - בניית אתרים