דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטה מהירה, הרזיה מהירה, וחיטוב השרירים

אך להתחיל הדיאטה?

תמיד נשאלת השאלה כיצד להתחיל בדיאטה? אוקיי התשובה היא לא תמיד קלה, דיאטה קלה, או דיאטה קשר, הדיאטה מהירה או דיאטה מתונה (דיאטה נכונה)...

מה פירוש המילה דיאטה? ומה ההבדל בין המונח דיאטה למונח הרזיה וחיטוב?

המונח דיאטה

דיאטה מתוך: ויקיפדיה

דיאטה (בעברית: בָּרוּת; מיוונית: אורח חיים) היא כלל המזון הנצרך על ידי אורגניזם, או לחלופין, משטר התזונה של אורגניזם. בבני אדם משטר זה משתנה לפי מגבלותיו של הפרט, השקפת עולמו או המסגרת החברתית שבה הוא חי. ערך זה יעסוק בעיקר בדיאטה אצל האדם. בשפת היום-יום, המילה "דיאטה" מתייחסת לרוב לדיאטת הרזיה .

דיאטות, הרזיה והפחתת משקל

מזון משמש להפקת אנרגיה ולבניית רקמות הגוף וחידושן. חוסר איזון בין כמות האנרגיה הנצרכת לזו המנוצלת על ידי הגוף מתבטאת ברעב, או לחלופין בגדילה בנפח רקמת השומן בגוף. כמו כן, חוסר איזון בחומרי הבניין, בין אם מדובר בעודף או בחסר, עלול גם כן לגרום למחלות או לתפקוד לקוי של הגוף. מבחינה בריאותית, לצורך שמירה על איזונים אלה, על האדם לפתח הרגלי תזונה המבוססים על כל אבות המזון: חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. הרגלים אלה נקראים "תזונה נכונה".
בחברת השפע המערבית, מזון נמצא בשפע על כל סוגיו, לכן גם אנשים אשר אינם מעוניינים בירידה או עלייה במשקל מתייעצים לעתים עם תזונאי כדי לוודא צריכה של כל אבות המזון בכמות המתאימה וכדי להרכיב תפריט יומי שיכלול את כולם. כך ניתן למנוע מצב של חסרים בגוף, אם כי רוב מחלות החסר הפכו נדירות ביותר בעשרות השנים האחרונות. יחד עם זאת, תפריט יומי לא מאוזן באופן קיצוני עלול עדיין לגרום להן. ניתן לבצע בדיקת דם על מנת לגלות עודף או חסר בחומרים חיוניים בגוף.
משרד הבריאות בכל מדינה מפרסם המלצות לתזונה נכונה. ניתן לבדוק על פי המלצות אלה כי התפריט היומי אכן מגוון ומכיל את כל אבות המזון. המלצות אלה הינן כלליות בלבד, לא מכילות כמויות מומלצות (בשל השוני בין הנתונים של כל אדם) ותלויות במחקרים שונים שמתבצעים בכל מדינה. בארצות הברית לדוגמה, עלתה קרנן של דיאטות דלות-פחמימות כגון דיאטת אטקינס, ובעקבות שטפון המאמרים בגנות עודף הפחמימות שנצרכות על ידי העם האמריקאי, עדכנה מחלקת הבריאות האמריקאית את המלצותיה והפחיתה את כמות מנות הפחמימות המומלצות לצריכה.
ישנם מחקרים הקושרים בין הדיאטה בינקות לכושר ההשתכרות בבגרות. מחקר שהתפרסם בכתב העת הרפואי הבריטי "The Lancet" מצא כי אנשים גואטמלים שהניקו אותם היטב מיד לאחר שנולדו, מרוויחים בממוצע יותר מ-50% במשכורת מאשר אלו שלא הניקו אותם. "The blind trial" ביצע מחקר בו למספר מסוים של פעוטות הוענקה תוספת תזונתית גבוהה, ולמספר מסוים של פעוטות הוענקה תוספת תזונתית נמוכה. תוצאת המחקר היתה, שהפעוטות שקיבלו תוספת תזונתית גבוהה, קיבלו בממוצע שכר גבוה יותר כמבוגרים.
 

דיאטה מבוססת צרכים בריאותיים

אנשים בעלי מגבלות בריאותיות לעתים נאלצים להתאים את אורח חייהם, לרבות הדיאטה שלהם, למגבלותיהם הגופניות ולהתמיד בכך, על מנת לשמור על בריאותם. דוגמאות להתאמת הדיאטה לצרכים בריאותיים ניתן למצוא בקרב חולי סוכרת, אשר נוהגים בדיאטה דלת־סוכר, בקרב בעלי לחץ דם גבוה, אשר נוהגים בדיאטה דלת־מלח, ובקרב הסובלים מאלרגיה או רגישות לחומרי מזון מסוימים, אשר נמנעים מלאכול מאכלים המכילים חומרים אלה.

דיאטה מבוססת דת ותרבות

ישנם סוגי תרבויות ודתות המגבילים את סוגי המזון המקובלים בדיאטה שלהם. איסורים אלה אף גובלים בטאבו. דוגמאות לדיאטה מבוססת דת ניתן למצוא ביהדות, שבה קיים ציווי לאכול אוכל כשר בלבד, באסלאם, שבו קיים ציווי לאכול רק חלאל, ובהינדואיזם, שבו אין אוכלים בשר של פרה. כמו כן, בתרבות המערבית מקובל שלא לאכול חרקים, אך במדינות מסוימות במזרח הרחוק הדבר כן מקובל.

דיאטה מסורתית

דיאטה מסורתית היא דיאטה המורכבת מסוגי מזון שאדם יכול למצוא או לגדל בסביבתו הקרובה, וזאת בנוסף למגבלות של התרבות שבה הוא חי. הדבר אופייני לתרבויות ילידיות, כגון האינדיאנים באמריקה או האבוריג'ינים באוסטרליה. דיאטה מסוג זה היא עונתית ותלויה גם במיקום הגאוגרפי. למשל, אנשים הגרים בסמוך לים יתבססו על דיג.

בשל תהליכי הגלובליזציה, הדיאטה המסורתית הולכת ופוחתת בעולם. כנגד מגמה זו פועל ארגון מזון איטי, השם לו למטרה לשמר את המזון המסורתי.

דיאטה מבוססת השקפת עולם

ישנן קבוצות של אנשים הבוחרים לוותר על מקורות אוכל מחיות, מטעמי בריאות, מוסר או צמצום הפגיעה האנושית בסביבה. ויתורים אלה משתנים בהיקפם ובהם ניתן למנות את הצמחונות, הטבעונות, הטבעונאות והפרוקטרייניזם. סופרים כמו ג'ונתן ספרן פויר, מייקל פולן ומארק ביטמן‏‏‏‏‏[3] מעודדים לצמצום בצריכת בשר החיות בעולם המפותח, על מנת להשביח את הבריאות ולצמצם את הפגיעה בסביבה. יחד עם זאת, לאורחות חיים אלה נלווית לעתים לקיחת תוספי תזונה על מנת להשלים חסרים תזונתיים שעלולים לנבוע מאותם ויתורים.

כמו כן, ישנם אנשים הנמנעים מאכילת מזון שאינו אורגני משום שבתעשיית המזון משתמשים בכימיקלים להדברה, בדשנים כימיים, בתרופות, בהורמונים ובהנדסה גנטית על מנת להגדיל את הייצור.

דיאטה מבוססת יכולת כלכלית

בנוסף לתרבות, דת והשקפת עולם, דיאטה גם מושפעת מהכלכלה. לאורך ההיסטוריה וגם בזמננו, עוני הוא לעתים קרובות הסיבה לתת-תזונה, עקב אי היכולת לעמוד במחיר הבשר.

דיאטות לניהול משקל

עמוד ראשי
רכים מורחבים – דיאטת הרזיה , דיאטת השמנה
בדיאטות לניהול משקל נוצר פער בין האנרגיה הנצרכת באמצעות מזון לבין האנרגיה המנוצלת על ידי הגוף. כאשר מדובר בדיאטות הרזיה האנרגיה המנוצלת גדולה מזו הנצרכת, ואילו כאשר מדובר בדיאטות השמנה האנרגיה הנצרכת גדולה מזו המנוצלת. ישנן סיבות שונות לניהול דיאטת משקל: מראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן. דיאטות אלו בדרך כלל מומלצות בשיתוף עם התעמלות. במקרים קיצוניים של דיאטות מסוג זה מדובר בהפרעות אכילה, כגון אנורקסיה או בולימיה.
 

דיאטת הרזיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דיאטת הרזיה היא משטר דיאטה שמטרתו להביא לירידה במסת הגוף. העיקרון המרכזי בדיאטת הרזיה הוא יצירת פער בין הקלוריות הנצרכות לבין הקלוריות המנוצלות על ידי הגוף.
 

דיאטת הרזיה נכונה

על מנת שדיאטת הרזיה לא תגרום נזק לגוף, תפריטה צריך לכלול את כל אבות המזון. מומלץ לבצע דיאטת הרזיה בהתייעצות עם תזונאי, שיעזור בהתאמת תפריט יומי המבטיח את קבלת כל אבות המזון והחומרים החיוניים לגוף למרות צמצום כמויות המזון ושינוי סוגי המזון הנצרכים.

עקרון חשוב נוסף הוא ביצוע פעילות גופנית. פעילות גופנית מעודדת את הגוף להשתמש ביותר קלוריות, ובכך להקטין את מסת השומן שברקמות השומן שבגוף. היתרון המרכזי של פעילות גופנית הוא קידום הבריאות הכללית ומניעת מחלות רבות, לא רק באמצעות הרזיה . פעילות גופנית גם משפרת את מצב הרוח, שעלול להפגע בדיאטת הרזיה כתוצאה משינוי התזונה (צריכת פחמימות ושומנים גורמת להפרשת חומרים מרגיעים במוח, כגון סרוטונין).

בשנים האחרונות, עם עליית חשיבותה של החזות הוויזואלית, אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של הפרעות אכילה (אנורקסיה, בולימיה וכו') שלעתים מתחילות בדיאטה שאינה מבוצעת בצורה מבוקרת.

סוגי דיאטות הרזיה

באופן כללי, התמדה בדיאטת הרזיה מכל סוג שהוא אינה דבר מובן מאליו לאורך זמן, בשל איתותי הגוף המבקש מזון משמין, וכן עקב אורח החיים בחברת השפע, המספק אינסוף הזדמנויות לצריכת מזון כזה, במחיר זול ובכל שעה. לאורך השנים התפתחו מספר גישות המנסות להתגבר על קשיים אלה. זאת על ידי הגדרת שיטות וחוקים מסוימים על-פיהם ניתן לרדת במשקל באופן קל יותר או מהיר יותר או למרות צריכה בלתי-מוגבלת של סוגי מזון מסוימים.

דיאטה קבוצות תמיכה

קבוצות אלו כגון שומרי משקל מנסות לתת מענה לצד החברתי של תהליך ההרזיה , תוך אמונה שירידה במשקל ושמירה על המשקל הרצוי לא יכולים לקרות ללא תמיכה וללא רצון אמיתי של המשתתפים לרדת במשקל בצורה בריאה. קבוצות אלה נפגשות בתדירות קבועה, חולקות את קשיי ההתמודדות ומנסות לחזק את ידי המשתתפים על ידי החדרת מוטיבציה ומתן עצות להתמודדות היומיומית בדיאטת ההרזיה.

דיאטת אטקינס

דיאטה שאת עקרונותיה פיתח וקידם ברחבי העולם ד"ר רוברט אטקינס. שיטת אטקינס להפחתה במשקל כוללת הגבלת כמות הפחמימות הנצרכת, במקביל לאכילת כמות בלתי מוגבלת של מזון דל פחמימות, בדרך כלל מזון העתיר בחלבונים, שומנים או ירקות דלי-פחמימות. למרות שלכאורה נסתר כאן עקרון הגבלת הקלוריות הנצרכות, ד"ר אטקינס טען שבאמצעות שיטה זו ניתן לאכול באופן חופשי מסוגי המזון המותרים ועדיין להפחית במשקל. האופן שבו ההפחתה במשקל מתבצעת קשור לתהליך הקטוזיס המתרחש בגוף בשעת מחסור בפחמימות (ר' ערך גליקוגן). תהליך זה גורם לפירוק מהיר של רקמות שומן בגוף. בנוסף לכך, אטקינס טען כי למרות הצריכה של מאכלים רווי כולסטרול כגון סטייקים וביצים, אצל נחקריו דווקא חלה ירידה ברמת הכולסטרול הרע בגוף.

מחקרים רבים בנושא דיאטת אטקינס התבצעו ויעילותה עוד לא הוכחה או הופרכה באופן מוחלט. כיום מחקרים נוספים מנסים לקבוע האם יש סכנה בצריכה מוגברת לאורך זמן של מאכלים רווי שומן מן החי. תזונאים באופן כללי מסתייגים מכל דיאטה אשר אינה מאוזנת ואינה מכילה את כל אבות המזון בכמות מספקת.

דיאטה על פי המדד הגליקמי

דיאטה זו מבוססת על המדד הגליקמי שהוא מדד המאפשר לסווג מאכלים שונים על פי מהירות פירוק הסוכרים שבהם. קצב פירוק זה הוא מאוד משמעותי בקביעת משך הזמן בו אדם ירגיש שבע לאחר ארוחה. שימוש במדד הגליקמי יכול להפחית את תחושת הרעב המלווה בדרך-כלל את האדם המבקש להפחית במשקל. אכילת מזונות משביעים מקושרת להפרשת הורמונים מסוימים במוח, אשר חסרונם באנשים בתהליך דיאטה מתבטא בעצבנות, עייפות, חוסר אנרגיה ועוד, וכך הסיכויים להמשיך בדיאטה גדלים.

דיאטה על פי סוג הדם

בדיאטה זו התפריט מותאם לכל אדם על פי סוג הדם שלו. לשיטה זו, לכל אדם צרכים תזונתיים ומאפיינים שונים הקשורים לסוג הדם שלו. התפריט שנבנה נועד לאזן את הגוף באמצעות פיצוי על חסרים מסוימים. דיאטה זו אינה דיאטת הרזיה בלבד, ותומכיה מכוונים לשיפור איכות החיים הכללית של האדם, לצד הבאתו למשקל אופטימלי.

דיאטת השמנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דיאטת השמנה היא משטר דיאטה שמטרתו להביא לעלייה במסת הגוף. העיקרון המרכזי בדיאטת השמנה הוא יצירת פער בין הקלוריות הנצרכות לבין הקלוריות המנוצלות על ידי הגוף.

דיאטת השמנה נפוצה בקרב הסובלים מבעיות תת-משקל. מתח, דיכאון, טיפולים תרופתיים ועוד, עלולים ליצור מצב של תת-משקל בגוף האדם. אנשים בריאים אשר נמצאים בתת-משקל עשויים לאכול מעט מדי קלוריות, או שהם בעלי קצב חילוף חומרים גבוה מהממוצע (שורפים יותר קלוריות). השערה נוספת היא שיש להם מטען גנטי המורה להם לצבור פחות תאי שומן בגופם. או בקרב אנשים שמתאמנים באופן קבוע במכון כושר ו\או באופן תחרותי ולכן משתדלים לעלות במשקל על מנת לצבור יותר מסת שריר [בדרך כלל התחלת דיאטת הרזייה ("חיטוב") מיד לאחר תקופת העלייה במשקל (העלייה נמשכת כמספר חודשים, ההרזיה הרזיה בדרך כלל פחות)]

דיאטת השמנה מבוססת על שינוי הרגלים. הסובל מתת-משקל נוטה לשכוח לרוב את הארוחות, לדלג, לצמצם. החשיבות של הדיאטה היא להקנות הרגלי אכילה, אכילות ביניים והקפדה על תפריט עשיר ובריא.

במדינות רבות בעולם הערבי (כמו מרוקו, לוב, ערב הסעודית וכוויית) ובמדינות שונות באפריקה (כמו ניגריה, מאוריטניה וזאיר) נפוצה מאוד עידוד ההשמנה בקרב האוכלוסייה הנשית. לרוב מדובר בפיטום נערות בכפייה על מנת שתעלנה במשקל בבגרותן כדי שתוכלנה למצוא חתן. במדינות האמורות קיימת מה שמכונה דיאטת השמנה כפויה

מדד גליקמי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מדד גליקמי או אינדקס גליקמיאנגלית: Glycemic index, בר"ת: GI) הינו מערכת דרוג לפחמימות המבוססת על השפעתן על רמת הגלוקוז בדם, שהומצאה על ידי ד"ר דייוויד ג'. ג'נקינס ב-1981.

פחמימות שמתפרקות במהירות ובקלות במהלך תהליך העיכול הן בעלות הערכים הגליקמיים הגבוהים ביותר, השפעתן על הגלוקוז בדם היא חדה. פחמימות שמתפרקות לאט, ומשחררות גלוקוז באופן הדרגתי למערכת הדם, הינן בעלות מדד גליקמי נמוך.

בכדי לקבל מדד גליקמי עבור מזונות שונים, מחשבים את השפעתם על הגלוקוז בדם בהשוואה למזון שנבחר כבסיס להשוואה. פרסומים מדעיים נוטים להשתמש בגלוקוז כבסיס להשוואה, ולכן לגלוקוז יש מדד גליקמי של 100. יש לכך יתרון של יכולת השוואה פשוטה.

בדרך כלל מפרשים מדדים גליקמיים באופן הבא:

 • מדד נמוך: מדד גליקמי נמוך מ-55
 • מדד בינוני: מדד גליקמי בין 55 ל-69
 • מדד גבוה: מדד גליקמי גבוה מ-70

מזון בעל מדד גליקמי נמוך משחרר את האנרגיה לגוף באופן איטי וקבוע והינו מזון מומלץ לחולי סוכרת, לבעלי משקל עודף ולאתלטים העוסקים בסיבולת. מזון בעל מדד גליקמי גבוה גורם לעלייה חדה ברמת הסוכר בדם.

למאכלים מלאים (סוכר חום, קמח מלא, סובין) ולמאכלים המכילים סיבים תזונתיים יש מדד גליקמי נמוך מזה של מקביליהם המזוקקים.

המדד הגליקמי של לחם לבן יכול להשתנות בהתאם לסוג הקמח והטחינה. בישול יתר של פסטה מעלה את המדד הגליקמי שלה.

נוכחות של שומן או סיבים תזונתיים יכולה לעכב את עיבוד הפחמימות, ובכך להקטין את המדד הגליקמי.

 • ד"ר יעקב עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית ותזונה


  www.portal-asakim.com/Authors/Author2...
 • תזונה, דיאטה, קובי עזרא, מייסד האתר ישראל-בודי www.israelbody.org ...

  תוכניות אימונים למתקדמים, אימוני כוח, חדר הכושר, סרטן, תזונה, דיאטה, שרירים, פיתוח גוף,
  חיטוב, בודיבילדינג, קובי עזרא, יעקב עזרא, דיאטות, body-building, Diet2all, דיאטות, ...
  www.2all.co.il/web/Sites/diet-kobi/PAGE165.asp - עותק שמור - דפים דומים
 • דיאטה, חיטוב השריר, הרזייה, פיתוח-גוף, חיטובים והרזייה, דיאטה קובי עזרא ...

  דיאטת Diet2all, דיאטה, חיטוב השריר, הרזייה, פיתוח-גוף, חיטובים והרזייה ...
  www.2all.co.il/web/Sites/diet-kobi/PAGE24.asp - עותק שמור - דפים דומים
 • דיאטה, הרזיה וחיטוב באתר בלוג דיאטה, הרזייה וחיטוב

  13 ספטמבר 2011 ... דיאטת לחם, דיאטה המורכבת מכריכים. דיאטת מיצי ירקות ופירות, דיאטההמורכבת מפירות.
  דיאטת עוגיות. דיאטת קובי דיאט - הדיאטה. דיאטת קקאו (Cocoa) ...
  blogerim.co.il/diets - עותק שמור - דפים דומים
 • דיאטה, דיאטות, הרזייה, חיטובים, פיתוח גוף, שרירים וכושר, דיאטה מהירה ...

  צרו קשר: דיאטה האישית לך! מכתבי תודה ממטופלים · קובי עזרא יעשה לנו דיאטה · הדיאטה
  למראה הגוף המושלם · ספרות מקצועית-דיאטה · הקליניקה לרפואה נטורופטית · פורום דיאטה...
 • סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות - דיאטה קובי עזרא - מאמרים

  17 יולי 2011 ... סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות שוק הדיאטות הינו רב ומגוון, שוק הדיאטות כולל סוגים רבי ושונים
  של דיאטות כאלה ואחרות המבוססים על עקרונות כאלה ואחרים.
  www.articles.co.il/.../סוגי%20דיאטות,%20דיאטות%20נפוצות%20-%דיאטה%20קובי%20עזרא - עותק שמור - דפים דומים
 • דיאטה,מחשבון קלוריות, מחשבון תזונה, תזונה ודיאטה– כיצד להצליח ובגדול ...

  תוכנית תזונה דיאטה – כיצד להצליח ובגדול! – קובי עזרא-נטורופת. בעיית ההשמנה הפכה
  למגיפה כלל עולמית בעיקר בעולם המערבי ובקרב מדינות הנהנות מתרבות השפע. ההשמנה
  מהווה ...
  www.infodoc.co.il/.../תזונהודיאטהכיצדלהצליחובגדולקוביעזרא/.../Default.aspx‏ - עותק שמור - דפים דומים
 • מאמר בנושא סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות - דיאטה קובי עזרא

  17 יולי 2011 ... סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות שוק הדיאטות הינו רב ומגוון, שוק הדיאטות כולל סוגים
  רבי ושונים של דיאטות כאלה ואחרות המבוססים על עקרונות כאלה ...
  www.maker.co.il/3.../סוגי-דיאטות-דיאטות-נפוצות-דיאטה-קובי-עזרא.html‏ - עותק שמור - דפים דומים
 • סוגי דיאטות קובי עזרא, דיאטות נפוצות קובי עזרא, דיאטה קובי עזרא, - Video‏

  לפני 21 שעות ... סוגי דיאטות קובי עזרא, דיאטות נפוצות קובי עזרא, דיאטה קובי עזרא, חיטוב קובי עזרא, פי.
  Watch Video about סוגי דיאטות קובי עזרא,דיאטות נפוצות קובי עזרא ...
  www.metacafe.com/watch/7304007// - דפים דומים
 • דיאטה און ליין, טיפים לדיאטה, תפריטי דיאטה, דיאטה קובי עזרא - Video‏

  5 דקות - 14 ספטמבר 2011
  דיאטה און ליין, טיפים דיאטה , תפריטי דיאטה, דיאטה בשיטת ד"ר קובי עזרא לפרטים 0528567140 א. Watch Video about דיאטה און ליין,טיפים דיאטה ,תפריטי ...
  www.metacafe.com/watch/7228642/
 • סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות - דיאטה קובי עזרא

  17 יולי 2011 ... סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות שוק הדיאטות הינו רב ומגוון, שוק הדיאטות כולל סוגים
  רבי ושונים של דיאטות כאלה ואחרות המבוססים על עקרונות כאלה ..
 •  
  תמונות מתחרות מר ישראל 2003, איגוד נ.א.ב.א. (מר ישראל, פיתוח גוף)
   
  תמונות מתחרות מר ישראל 2004, איגוד נ.א.ב.א. (מר ישראל, פיתוח גוף)
   
  תמונות מתחרות מר ישראל 2005, איגוד נ.א.ב.א. (מר ישראל, פיתוח גוף)
   

  סטרואידים, ספורטולוגיה,דיאטה, דיאטות, תזונה, תפריט, חיטובים, הרזייה, הרזיה, השמנה, שמן, שומנים, שריר, שרירים, פיתוח גוף, אנטי אייגינג, דחיית תהליכי הזקנה, שימור האנרגיה, בריאות, תוכלת החיים, ויטמינים, מינרלים, תוספי מזון, חלבונים, פחמימות, קלוריות, קריאטי, דיאטה מהירה, הרזיה מהירה, וחיטוב השרירים, דיאטות, הרזיה והפחתת משקל, אך להתחיל הדיאטה, דיאטת הרזיה, סוגי דיאטות קובי עזרא, דיאטות נפוצות קובי עזרא, דיאטה קובי עזרא, חיטוב קובי עזרא, פיתוח גוף קובי עזרא, דיאטות, הפחתת משקל, דיאטה חכמה, דיאטה, דיאטה רפואית,
  טואול - בניית אתרים