דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

יועצי תזונה, תוספי מזון שקרים ונוכלים

בתחום התזונה, הדיאטה והבריאות ישנם נוכלים לא קטנים! בעיקר אילו אשר נותנים לכם ייעוצי תזונה במחירים זולים?! אך מצד שני דוחפים לכם תוסף מזון זה או אחר ! ! ! על כן, חשבתי שיהיה זה נכון להציג את האסטרטגיה של הנוכלים – בתחום תוספי המזון. בתחום התזונה, הדיאטה והבריאות ישנם נוכלים לא קטנים! בעיקר אילו אשר נותנים לכם ייעוצי תזונה במחירים זולים?! אך מצד שני דוחפים לכם תוסף מזון זה או אחר ! ! ! על כן, חשבתי שיהיה זה נכון להציג את האסטרטגיה של הנוכלים – בתחום תוספי המזון.


אתחיל בדוגמא שסיפרו לי רבים ממטופלי, והיא: אותו אדם אשר עבר קורס "בתזונת ספורט" וקיבל תעודה לאחר כשלושה חודשים תמימים אשר אינו יודע מאומה למעט מספר ביטויים שלמד ועדיין זוכר אותם, ומפרסם את עצמו במדיה ובאינטרנט כאיש אשכולות משיכמו ומעלה. או דוגמא נפוצה יותר, היא: אלה אשר מוכרים בחנות הטבע, - אותם "תזונאים" או המתיימרים להיות תזונאים? אשר יתנו לכם יעוץ בתזונה בתשלום סמלי או במקרה טוב יותר – "ללא תשלום", אך מצד שני מנסים לדחוף לכם תוספי מזון בכדי ליצור לעצמם רווח נוסף ללא הצדקה רפואית או תזונתית, וכל זאת על חשבון הכיס והבריאות שלכם!!! 


חשוב להבין כי לעיתים תוסף זה או אחר עשוי ליצור תופעות שליליות, כגון: במקרה הטוב הפרשות יקרות – שתן וצואה, כלומר איבוד רכיבים אשר יופרשו החוצה. ובמקרה הפחות טוב תופעות לוואי כגון: פגיעה בתפקודי הכבד והכליות, פגיעה ברירית הקיבה, נשירת שיער, סחרחורות, שינויים בתפקוד המערכת הקרדיווסקולארית ועוד... אתן דוגמא נפוצה משוק תוספי המזון לספורטאים. אותו היועץ התזונתי שלכם ממליץ לכם לרכוש אבקת חלבון מי גבינה, בכדי לגרום לתגובה אנבולית או אנטי-קטבולית. אך במקום זה הוא רואה את כספיכם אשר עובר מכיסכם ישירות אל תוך כיסו, בתמורה לאבקת החלבונים שימכור לכם. אך בנקודה זו לא מדובר רק בכסף, היותר וצריכת חלבונים בצורה לא מאוזנת, עשויה לגרום לפגיעות בתפקודי הכליות ולשינויים ברמות החומציות בדם ובמערכת העיכול, הדבר עשוי להיות חמור ביותר!!! 


לפני כשבוע בערך, הגיע אליי לקוח אשר טען כי נוצר לו נזק כלייתי בתוצאה משימוש בלתי מבוקר באבקת חלבון. הוא הראה לי את בדיקות תפקודי הכליה ואכן היו סימנים של פגיעה כליתית. הוא טען כי אותו מוכר בחנות הטבע אשר אמר לו שהוא "תזונאי ספורט" אמר לו לקחת מספר תוספי מזון, ולאחר זמן מה הוא החל לחוש בכאבי בטן בלתי מוסברים, לאחר שפנה לרופא המשפחה ולאחר בדיקות מקיפות התברר כי נוצרה לו בעיה חדשה לגמרי – פגיעה בתפקודי הכליות. כן, זהו סיפור עצוב ביותר, אשר מכיל בתוכו את מוסר ההשכל אשר אומר כי אין ולא רצוי לקבל ייעוצים מכל מיני מוכרים בחנויות טבע וספורט. 


ניסיון קליני וסטג' בתזונה ודיאטה
אם כן, נשאלת השאלה עד כמה המומחה בתחום הבריאות והדיאטה בעל נסיון קליני? היות ולנסיון הקליני עם מטופלים במשך שנים גורם למומחה להיות היותר מיומן, בדומה לנהג חדש על הכביש ונהג בעל ניסיון אשר נוסעים לאילת: וכאן השאלה עם איזה נהג תרצו לנסוע?!


ד"ר יעקב עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר אישי. מרצה ומלמד בתחומי התזונה, הרפואה והספורט בבית הספר למאמנים אוניברסיטת ת"א - וינגייט, במדרשה לתרבות הגוף - אמריקה ישראל, ובמכון מור (חברת בת של קופת חולים כללית). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
logo בניית אתרים