דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות מערכת עצבים נוירולוגיות

 

כאב ראש: הינו סימפטום לא מחלה כדוגמת החום. למוח אין עצבים, כאב ראש נובע מגירוי של חישנים לכאב בדפנות כלי הדם בראש. קרומי המוח והגולגולת וברקמות נילוות כגון: פנים

כאבי ראש וסקולריים (כלי דם): כאשר י.ל.ד יש כאבי ראש.

מיגרנה: הסימפטום העיקרי של המיגרנה הוא כאב ראש. המיגרנה מתחלקת לשני סוגים:

א) 80% סובלים ממיגרנה פשוטה

ב) 20% סובלים ממיגרנה קלאסית. כאשר בשני המקרים מגרנה היא מחלה פתולוגית הקיימת בכלי הדם במוח המתרחבים ומתכווצים בזמן התקף ומביאים לכאבי ראש קשים.

מיגרנה פשוטה: אופי ההתקף: כאב ראש בחצי ראש ימני או שמאלי, בדרך כלל לא תמיד קבוע באותו צד שנמשך עשרות דקות עד שעות ולעיתים ימים.

לפני ההתקף ישנם סימנים מקדימים לא תמיד קיימים מספר שעות לפני ההתקף, דבר שכיח הוא ההבזקים מול העיניים. מעבר לכך כל דבק ספציפי לא מוגדר.מחלות מערכת עצבים נוירולוגיות

בזמן ההתקף בחילות והקאות, פוטופובייה (פחד רתיעה מאור- בזמן התקף הם רוצים להיות בחושך) לעיתים באופן מוזר, זיעה קרה במחצית הפנים).

הטיפול: שינוי אורח החיים במידת האפשר על מנת להפחית את תדירות ההתקפים. לדוגמא נשים שסובלות ממיגרנה שישתמשו באמצעים אחרים במקום גלולות.

טיפול בתרופות חוסמות בטא וכאן הבעיה בגברים אימפוטנציה. הטיפול יום יומי

טיפול נוסף בזמן ההתקף, תרופה שנקראת אימיתרקס (יקר מאוד) התרופה פועלת ישיר על כלי הדם במיוחד על כלי הדם במוח.

מגרנה קלאסית: היא חמורה ומסוכנת יותר . הספזם (כיווץ) של כלי הדם וכתוצאה מכם אי הספקת דם.שינויים נוירולוגיים שברובן הפיכות.

תופעות קלאסיות במיגרנה זו: בזמן התקף חולשה, שיתוקים והפרעות תחושתיות באזורים מסוימים בגוף כגון: עיוורון, הפרעות בשמיעה, נימול מחוסר דם.

אצל גברים בעשור הרביעי לחייהם ישנה תופעה הדומה למיגרנה הנקראת בלועזית קלסטר הדאק כאב ראש חגורתי, המופיעה כמו מיגרנה אך מלווה  גם בזיעה רבה בצד הכאב. מצב לא שכיח, למשך מספר שבועות בתדירות גבוהה ויכול לחזור לאחר מספר חודשים.

כאב ראש סטרס (סטרס הדאק): הוא כאב ראש קלאסי, מופיע בדרך כלל בפעימות (כמו דפיקות פטיש בראש) נובע מלחץ נפשי (עייפות ועוד), מופיע לרוב בשעות הערב לאחר היום העמוס. מתחיל באזור העורף ומתפשטת לכל הראש.

טיפול: מנוחה, אנרגטי, הרגעה.

הבעיה הנוירולוגית השכיחה הבאה הינה מחלת האפילפסיה - מחלת הנפילה : הוא מצב שבו נוצרים פולסים חשמליים בלתי מבוקרים ברקמת המוח הנשלחים ממוקד ומשבשים את פעילות המוח. בהתקף מאבדים את ההרה ונופלים וכל כן שמה.

טיפול תרופתי: הרבה תרופות שמתאימות לסוג ולתדירות ההתקפים.

 

2all בניית אתרים