דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אינסולין לייק גרו-פקטור-1 INSULIN LIKE GROWTH FACTOR | IGF-1


אינסולין לייק גרו-פקטור-1  (INSULIN LIKE GROWTH FACTOR) או בקיצור  IGF-1 הינו הרכיבה החדש של הספורטאים משנות ה- 90 (בדומה לחברו הורמון הגדילה - GH אשר כיכב במהלך סוף שנות ה- 80). דווח כי ה- IGF-1 סייע לעלייה במסה הרזה  ב- 13 ק"ג, במתחרים אולימפיים בטווח של פחות מתשעה חודשים.


יש לציין, כי מאוד קשה לייצב את ה- IGF-1, ולאחר שהרכיב מוכן, הוא מאוד עדין ומספיקה טעות קטנה אחת לגרום להרס הרכיב הפעיל.

כיצד ה- IGF-1 פועל ? ה- IGF-1 פועל בדומה לאינסולין, הוא מוריד את רמות הסוכר בדם, על כן יש להיזהר מהיפוגליקמיה (תת סוכר בדם).

כמו כן, ישנן ראיות המצביעות על כך כי ה- IGF-1 יכול לגרום להיפרפלזיה (התפצולות התא לשניים). ואם זה נכון הדבר עשוי לגרום לעלייה במספר תאי השרירים הגוף. כלומר כי מדובר כאן בגורם המשפיעה על מוכנות הגנטיקה שלנו.

ה- IGF-1 מושפע מגורמים רבים, כמו: תזונה. אם נגרום לאדם מצב הרעבה, באופן מיידי רמת ה- IGF-1 יצנחו ב- 50%. ואולי זהו אחד הגורמים העיקריים לכך שבמהלך הדיאטות לפני התחרות ספורטאים מאבדים יותר מסת שרירים מגופם.

תרופות כמו: סטרואידים אנבוליים, בעיקר טסטוסטרון פרופיונאט יגבירו את רמת ה- IGF-1 בכ- 20% בקירוב, כמו גם הסטרודים פרימובולן דפו.

ה- IGF-1 פועל בדומה להורמון הגדילה, כלומר שהורמון זה משפיע לא רק על השרירים בגדילה, אלה גם על איברים אחרים, כמו: המעיים והכליות.

ה- IGF-1 גורם לאיבוד שומן הגוף, בדומה להורמון הגדילה. ומסיבה זו על התפריט להכיל חומצות שומן חיוניות, כמו: שמן זית, ואכילת דגים כמו: סלמון, או סרדינים.

על המוצר להיות מאוחסן ומובל בתנאי קירור נאותים.

מחקרים הראו כי מינון אפקטיבי המעודד גדילת מסת השרירים, הינו 15 מיקרוגרם ליום. למרות כי מפתחי גוף נוטלים לרוב 20 מיקרוגרם המחולקים לשתי מנות, הראשונה בבוקר והשנייה בערב. ולרוב הם משלבים את המוצר עם הורמון גדילה וסטרואידים אנדרוגנים חזקים.

חברות אשר מייצרות IGF-1 הם: Hyclone Laboratories INC, החברה הנ"ל ינה הכי פופולרית. היא מייצרת את הגירסה בעלת פעילות מהירה. חברות אחרות הם:

Austral Biological, Biosource International, Sigma Bio sciences, Accurate

chemical, ICN, Promega, R and D systems, Advanced Scientific and Chemical.

IGF-1 בגירסת השחרור המשושהה ידוע בשם: (IGF-1 Long R3)

חומר נוסף אודות ההורמון Mechano growth factor או בקיצור: MGF ואודות ה- IGF-1.

ד"ר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140

logo בניית אתרים