דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

חומצה אלפא-ליפואית ALA

לחומצה האלפא ליפואת ישנה פעילות אנטי-אוקסידנטית רבת עוצמה, אנטי-דלקטית, בנגוד לויטמינים ומינרלים המסיסים בשמן או במים היא מצידה מסיסה גם בשמן וגם במים. בשל תכונה זאת החומצה האלפא ליפואית מסוגלת לחדור אל איזורים ולחלקי תאים המסיסים בשמן ועל חלקי תאים אחרים המסיסים במים.

חומצה אלפא-ליפואית, ALA, אנטי אוקסידנט, נוגד חמצון, תוספים ויטמינים, תוספים מזון, דיאטה, דיאטות, תזונה, תפריט, חיטובים, הרזייה, הרזיה, השמנה, שמן, שומנים, שריר, שרירים, פיתוח גוף, אנטי אייגינג, תהליכי הזקנה, האנרגיה, בריאות, ויטמינים, מינרלים, תוספי מזון,

החומצה האלפא ליפואית מצויה במיטוכונדריה ולכן ניתן לייחס לה גם פעילות מטבולית. היות והיא מהווה חלק מאנזימים המפרקים את המזון לאנרגיה.

החומצה האלפא ליפואית יכולה להגביר את רמות הגלוטתיון. הגלוטתיון הינו נוגד חמצון רב עוצמה הפועל בתוך התאים, השפעותיו רבות ביותר בתמיכה הכללית בגופנו. הגלוטתיון מסייע לתפקוד מערכת החיסון, לאריכות ימים ולבריאות הכללית.

אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כגון: איידס (תסמונת הכשל החיסוני הנרכש), סרטן, מחלות אוטואימוניות (מחלות בהן מערכת החיסון תוקפת תאים של האדם) ועוד, ישנה רמה נמוכה ביותר של גלוטתיון.

החומצה האלפא ליפואית מסייעת בוויסות המטבוליזם של הסוכרים הגופנו.

גליקציה (glycation) הינו תהליך היוצר רדיקלים חופשיים אשר עלולים לתקוף את התאים ואת המיטוכינדריה שבתוך התאים ולגרום לתגובה דלקתית.

החומצה האלפא ליפואית משפרת את יכולת תאי גופנו להששתמש הסוכר (גלוקוז) ובו בזמן מקטינה את התגובת הגליקציה.

 

בעת צריכת חומצה אלפא ליפואית תווצר עלייה ברמתה בקרומי התאים דבר אשר ישייע למנוע את התגובה הדלקתית!!!

 

החומצה האלפא ליפואית מגינה בעיקר על המיטוכונדריה של תאי העצב, כך היא עשויה למנוע את התנוונות המוח. מה גם שידועה השפעתה של החומצה האלפא ליפואית על בסיבוכים של מחלת הסוכרת - כמחלת עצבים היקפית.

העור וחמצה אלפא ליפואית

החומצה האלפא ליפואית פועלת בשיתוף פעולה עם נוגדי חמצון אחרים המצויים בעור כך מפחיתה את הנזק (התגובה הדלקתית) של הקרניים האולטרא-סגולות מחשיפה לשמש.

חומצה אלפא ליפואית במריחה על העור מסייעת למניעת קימטי עור ומקטינה את גודל הנקבוביות בעור.

החומצה האלפא ליפואית בעלת פעילות אנטי-דלקתית, בשל פעילותה המעכבת פעילות אנזימים פרו-דלקתיים הנקרא: ציקלואוקסיגנאז-2 או בקיצור: COX-2.

חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון טבעי, חזק ויעיל והיא חשובה לקיום תהליכים רבים בגופנו. בין היתר משתתפת החומצה האלפא ליפואית באיזון רמות הסוכר, בהובלה עצבית ובהגנה על הגוף מפני נזקיהם של חומרים מחמצנים הנוצרים באופן טבעי בגופנו ובסביבתנו.
כאשר נוירופתיה פוגעת בעצבים התחושתיים, הפעילות החשמלית הלא תקינה מתורגמת במוח למגוון של תחושות: נימול ,הרדמות , שריפה, צריבה, עקצוצים, זרמים, רגישות יתר, דקירות, כאבים, הרגשה כאילו דורכים על אבנים או סיכות בחלקים שונים בגוף ועוד. בחלק מהמקרים נוירופתיה עלולה לערב את העצבים האחראים על תפקוד השרירים, ואז תיגרם חולשה של השרירים, קשיי הליכה, קושי בביצוע פעולות בידיים וכו'. חומצה אלפא ליפואית מיוצרת בכבד, וכמויות מזעריות ממנה מתקבלות מצריכה של מזונות מהחי ומהצומח. הייצור הטבעי של חומצה אלפא ליפואית הולך ופוחת עם הגיל, ונמצא בירידה בקרב אנשים הסובלים מבריאות ירודה ובהם חולי סוכרת. לכן, עם העלייה בגיל ובתחלואה, גדל השימוש בתוסף.
logo בניית אתרים