דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

הרעלת מתכות

מתכות רעילות, החומרים הרעילים בעיקר הם : עופרת, קדמיום, כספית, אלומיניום, (הם משתתפים בתהליכים ביולוגיים כמו אבץ) בכמויות קטנות, בכמויות גבוהות יש להם השפעה שלילית.

עופרת - Lead

העופרת אפילו ברמה נמוכה יכולה לגרום לפגמים בעובר, לידה מוקדמת, ילדים עם בעיות למידה, היפראקטיביות, בכלל פגיעה במע' עצבים וסרטן. העופרת והקדמיום הם קטליזטורים (מזרזרים) של רדיקלים חופשיים.


הרעלה מעופרת: דיכאון, טישטוש, כאבי שרירים, אצל ילדים תיפקוד לקוי של מע' החיסון. נמצא קשר בין רמה גבוהה של עופרת ורמה נמוכה של סידן ומגנזיום לבין מחלות קרדיווסקולריות וזאת בשל תפריט לקוי וסביבה (עישון הוא מקור לעופרת), פעולותיו של העופרת משפיעות על האנזימים שמכילים אבץ, כאשר האבץ נמצא בתפריט ברמה נמוכה, אז לעופרת יש יכולת לפעול בצורה טובה יותר ולהיפך.

עופרת יכולה להיות גורם חשוב למצב הנפשי, ברמה גבוהה יכול להחמיר סימפטומים נפשיים מסויימים.

ניתן "להתגונן" מהעופרת באמצעות תמיכה תזונתית: מולטי ויטמין + אבץ, ויטמיןC .

אלומיניום - Aluminium

האלומיניום נמצא בסכו"ם, בדאודורנטים (אנטי-פרספירט).

עודף אלומיניום משפיע על מע' העצבים המרכזית, מגביר את פעולתה PTH (הורמון הפרא-תירואיד) - גורם לסידן לצאת מהעצמות, נמצא שחולי אלצהיימר יש רמה גבוהה של אלומיניום, האלומיניום יכול להצטבר בכבד ובכליות ולגרום להם להפרעות.

מומלץ לבשל בפיירקס או בנירוסטה.

כאשר צריכת הסידן מספקת, ספיגת האלומיניום יורדת.

כספית - Mercury

כספית היא מתכת נוזלית שנמצאת בטמפרטורת החדר, במזג אויר חם הכספית מתאדה.

METHY ETHYL MERCARY - הוא חומר שיכול לגרום לנזק מוחי , נראו מקרים של הרעלה עקב שימוש בריסוסים שמכילים כספית ולנזקים של מע' העצבים, מוטציות גנטיות, מיקרוצפוליה (ראש קטן מאוד ואז המוח לא מתפתח מכל המישורים), שיתוק מוחין, פיגור שיכלי, מוות ,MS (טרשת נפוצה), שסיבתה העיקרית היתה כספית- סתימות שיניים: אמלגם - אחד החומרים בתערובת היא כספית, ישנם מקומות שמשתמשים בדפוזיט. אדי הכספית משתחררים בלעיסה והחיידקים המצויים בפה במגע עם הכספית יוצרים את החומר הרעיל.

תמיכה תזונתית בעת הרעלת כספית: מקטין את רעילות הכספית: ויטמין C במינונים גבוהים מאוד בכדי לקבל את מלוא האפקט וההגנה 10,000-15,000 מ"ג ליום. באותו הזמן שנחשפנו לחומר. ויטמין E וסלניום מקטינים את הנזק.

קדמיום - Cadmium

הקדמיום הינה מתכת רעילה המצטברת ונשארת בכליות -קשה מאוד להפרישה (במכוניות הקדמיום מונע קורוזיה) עישון סיגריה אחת יכולה להכניס בין 16 ל- 24 מק"ג, כמו כן גם תסיסה לפליטת המכוניות, הקדמיום מנטרל ומסלק את המינרל אבץ ממערכות אנזימטיות חשובות. קפה נמס,קולה,ג'לי,תה וצבעי מאכל צרובים ואדומים יכולים להכיל קדמיום.

סימנים ראשוניים: יתר לחץ דם, הרדיקלים החופשיים יותר פעילים בעזרת קדצמיום ועופרת. 

מרכיבי מזון מגינים: ויטמין C, אבץ (ככל שריכוזו גבוה יותר הקדמיום יהיה יותר נמוך), ברזל (עלים ירוקים) מונע ספיגה יתרה של קדמיום דרך מע' העיכול, מזונות העשירים בתאית יכולים לספוח אליהם מתכות רעילות החוצה. 


CHELATION RHERAPY: (קלייטור- קושר, תופס/טרפי=טיפול) ישנם שני דרכים לעשות קליישן- תרפי

1) באמצעות סופלימנטיים שפעולתם תהיה במינונים גבוהים אפקטיבית, כאשר יש מגע עם החומרים המסרטנים.

2) E,D,T,A (דרך אינפוזיה), אינפוזיה במשך 3 שעות, פעם פעמיים בשבוע (לניקוי מתכות), אפשר לאכול במהלך הטיפול, מסייע באופן מרשים לטרשת עורקים.
 

השלמות תזונתיות לסילוק מתכות רעילות

השלמות תזונתיות לסילוק מתכות רעילות: 

קו-אנזים קיו-10 או בקיצור: COQ10 -יש לו השפעה מאוד חזקה על נטרול רדיקלים חופשיים ומשפר תהליכי חמצון בגוף, מוביל את החמצן בתהליכי אנרגיה (ATP-ADP-AMP), ע"י שיפור החמצון בכלי הדם, הוא מווסת לחץ דם, המינון 1 מ"ג לכל 1 ק"ג. הכבד הופך COQ7.6 ל COQ10 , כאשר ישנה הפרעה בתפקודו, מומלץ ליטול תוספת.

יש מספר חומצות אמינו שיש להם נטייה להתחבר למתכות מתיונין, סיסטאין.

המתיונין וויטמין B6 יכול להפוך לח' אמינו סיסטאין.

אן-צאיטיל-סיסטין (NAC) מרכך ליחה ומסייע לפליטתה, בכדי שחומצת אמינו אלה יפעלו הן צריכות את עזרתם של ויטמינים B6 ו- C.
logo בניית אתרים