דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

השלמות מזון טבעיות 

תוספות מזון אלו מכילות כמות מרוכזת של מרכיבי מזון ביחד, מסייעים לתהליכים מטבוליים שונים בגוף ולמע' העיכול.

אצידופולוס

ניתן למצא במוצרים כמו: רוויון, יוגורט (שעשיר ביותר הוא היוגורט ביו), חשוב לעצירויות ושלשולים ולאחר נטילת אנטיביוטיקה.
 

אלפאאלפא (אספסת)

עשיר בויטמינים ובמינרלים וכלורופיל. לכלורופיל יש השפעה אנטיספטית לגבי מע' העיכול ומע' השתן, לכן חשוב לצומות. הוא מנטרל את התרבותם של חיידקים פתוגניים, כשיש ריח לא טוב מהפה או מהגוף האספסת עוזר. 

אלוורה

יש כ- 200 סוגים, אך היעיל ביותר לגבינו נקרא: ברבדנסיס - הוא האלוורה הרפואי.
שימושים:
1.      שימושים מקומיים כגון:כוויות, אקזמה
2.      למע' העיכול מי אלוורה מסייע לאולקוס, עצירות, מונע התרבות של חיידקים פתוגניים, בשילוב עם תאית זה מאוד יעיל בניקוי הקולון - טוב לחוקן. לא מנטרל את חומצת הקיבה אך אם יש צרבות זה יכול להרגיע.
 

פולן ודבש

הפון זו אבקה שיוצרות הדבורות מהפרחים, עשיר בויטמין B- קומפלקס, C, בטא קרוטן, מינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומניות ואפילו חלבון 10 עד 35% - כשמשלבים את הפולן עם הדבש או הפרופוליס יש לזה השפעה אנטיבקטריילית. הדבש מכיל 35% חלבון, סוכרים, ויטמינים B קומפלקס, E,D,C ומינרלים בעיקר מפרחי הדר. לכן טוב לתהליכי ריפוי ולהפקת אנרגיה. חשוב לקנות דבש שלא עבור פסטור בטמפ' הגוף הדבש קרוש. בגלל נוכחות הבוטוליזם (חיידק) לא נותנים לילדים מתחת לגיל שנתיים, שיכולים לפתח את המחלה.

פרופוליס

הינו חומר צמיגי שהדבורים אוספות מצמחים ומביאות לכוורת, הפרופוליס משאיר את הכוורת סטרילית, הפרופוליס מעודד תפקוד מע' חיסון - פגוציטוזיס. לאנשים עם בעיות של זיהומים בריריות: שקדים, גרון וכו' ובמקרי אקנה מועיל. במזון מלכות יש הרבה חומצה פנטוטנית, הוא נמצא טוב יותר כשהוא מצוי בדבש.
 

כבד מיובש

מקור טוב של B קומפלקס, למקרים של אנמיה.
 

חומצת שומן גמה לינולאית GLA

גמא לינולאיק אסיד, אחד מהפעילות העיקריות, מפעיל מע' של חומר מסויים דמוי הורמון הנקרא PGE1 - השפעותיו על המצב הבריאותי: מונע הידבקויות של תרומבוציטים ומרחיב כלי דם - למניעת מחלות וסקולריות. יעיל מאוד למניעת אקזמות של שבירת ציפורניים ועור, לגיל המעבר בגלל איזון ההורמונים של ההיפופיזה שחלות ואשכים (חשוב לטסטוסטרון ולאסטרוגן), כאשר ישנה הצטברות של דהידרוקסיטסטוסטרון בפרוסטטה, דבר זה יכול לגרום לפרוסטטיס, מעודד תפקוד מע' חיסון, לימפומיטים T, לסובלים ממשקל יתר, השומן באיזור עמוד השדרה והעורף (בעיקר אצל ילדים), הוא מופעל כשהאדם מכניס בתפריט אחוז גבוה של קלוריות. GLA מפעיל את המערכת האנזימתית.
 

תאית

נוכחותה של התאית בעלת משמעות כפולה:
לשמש לפריסטלטיקה טובה ולנפח הצואה וכשיש נפח , זה מגדיל את הפריסטלטיקה, מגביל ספיגה של סוכר ושומן, משמעות גדולה ביותר למניעת סרטן במעי הגס, עצירות, כבד טוקסי (עודף חיידקים פתוגניים בגלל שדפנות המעיים לא מתנקים). מונע השמנת יתר- שקשור להרבה מחלות, יתר לחץ דם, סכרת, מחלות קרדיו-וסקולריות וכו'.
יש כמה סוגי תאית, הכמות המינימלית המומלצת היא בסביבות כ- 20 גרם ליום. יש אנשים שחיים באמזונס שתפריטם כולל 0 גרם תאית.
 
פקטין: מקטין ספיגה של כולסטרול וסוכר, נמצא בתפוחים, גזר, סלק, בננה, הדרים (בלבן הקליפה)
 
צלולוז: לא מסיס (לא מתעכל)- נמצא בקליפה של הפירות והירקות, מצויין לעצירות והוצאה של שאריות מהמעי הגס. נמצא בתפוחים, אגסים, גזר, ברוקולי, דגנים מלאים, חומוס, אפונה ושעןעית ירוקה.
 
המיצלולוז: לא מתעכל בכלל, אך סופח קצת מים, אז  נותן הרשת שובע. מקורות: תפוחים, דגנים מלאים, בננות, תירס, גזר
 
ליגנון: סוג של תאית שמקטין את ספיגת הכולסטרול, בשל פעולה זו מקטין את הסיכוי לאבנים בכיס המרה, נקשר לח' המרה ויוצא החוצה, נמצא בתפוחים, גזר, שעועית, דגנים מלאים, תותים.
 
 
GUMS MUCILAGES
ישנם כמה סוגים:
סוג אחד של האורז ושיבולת שועל - מקטין ספיגת כולסטרול
גלוקומנן: יעיל להוציא שומן מדפנות המעי הגס, לסכרתיים טוב ולאנשים שאוכלים הרבה - זה סופח כ- 60 אחוז ממשקלו בכמות הנוזלים.
 
רצוי שלא לקחת את התאית בסמוך לויטמינים ומינרלים, בגלל הפחתת ספיגתם.
 
גואר גאם: מקטין את ספיגת השומנים והסוכרים ולכן מומלץ לאנשים סכרתיים - לקחת סמוך לארוחה, מקטין תיאבון.
 
פסיליום הסאקס: סופח מים פי 40 ממשקלו. יעיל לגבי ניקוי המעי, מתאים לעצירות ולשלשולים, מטמוציל- עם סוכר לא מומלץ, מוציויטל - טוב.
 

פנל (שומר)

מוציא עודפים של ריר המעיים, ונוגד גזים.
 

שום

יש חומר שנקרא: מתיל אליל טריסולפיט, לחומר זה יש השפעה של מרחיב כלי דם, הגורם לסובלים מיתר לחץ דם להורדתו. על כלי דם ולב - מקטין הידבקות שלתרומבוציטים ומקטין את רמת הכולסטרול, חומר נוסף נקרא אליצין: פעולתו אנטי פתרייתית, חיידקית וירלית. במינונים גבוהים טוב כנגד פרזיטים.
 

גינזנג

הוא חומר הכי נפוץ, מכיל חומרים: פנסאן וגינסנוסייד - 30 סוגים שונים, מכל ויטמינים: B קומפלקס, ביופלבונואידים ומינרלים. הרוסים טוענים שהוא משפר פיזית ומנטלית. עייפות: אופן פעולה, מגביר את השימוש בח' שומן חיוניות ע"י השרירים, יכולים לסייע לויסות לחץ דם במינונים נמוכים, מעלה לחץ דם ,במינונים גבוהים מוריד לחץ דם, מקטין דלקות פרקים.
עליו להיות 5 שנים באדמה ללא נגיעה, בכדי שיפעל טוב.
 

אצות ים

מקור טוב ליוד, לבעיות של תפקוד בלוטת התריס.
 

לציטין

הינו פוספוליפיד המצוי בקרום התא (פוספו = זרחן, ליפיד = שומן), במע' העצבים ישנה כמות גבוהה של לציטין. הלציטין ממיס שומנים ומגן בפני תהליכי חימצון.
מועיל למערכת העצבים: בתפקוד תהליכי זכרון וריכוז וזאת בגלל שהכולין עוזר לייצור את האציטילכולין נוירוטרנסמיטור. למע' וסקולית, לרמות שומנים בדם, עודף רקמת שומן.
הכולין מסייע לספיגה טובה יותר של ויטמין A ו- B1 (B1 קשר למע' העצבים), הצורה הטובה ביותר לקחת הוא באבקה 2 עד 6 כפות ליום.
מתיונין, כולין ואינוזיטול הם חומרי גלם שבונים את הלציטין עם הויטמינים (ליטרופ).
 
 
logo בניית אתרים