דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תוכנית תזונה ודיאטה – כיצד להצליח ובגדול! – ד"ר קובי עזרא

בעיית ההשמנה הפכה למגיפה כלל עולמית בעיקר בעולם המערבי ובקרב מדינות הנהנות מתרבות השפע.
ההשמנה מהווה את אחד מגורמי הסיכון המובילים לתחלואות שונות ומרובות. חשוב לציין כי מחקרים רבים מצביעים על הקשר בין השמנה לבין שיעורי תחלואה במחלות שונות ובהן סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב ועוד.

כשמדברים על דיאטה דבר ראשון קופץ לנו בראש לאכול פחות! האם הדבר נכון? אם תשאלו את מטופלי חלקם ישיבו כן וחלקם ישיבו לא ובגדול!!! אני אסביר את הפרדוקס הנ"ל, אילו אשר ישיבו כן על פי רוב יש להם בעיה מטבולית או שהם יצרו בגופם בעיה מטבולית. כלומר שהם היות יותר מדי זמן בדיאטות אשר יצרו להם ירידה במטבוליזם התאי.

לעומתם הקבוצה השנייה שאמרה לא ובגדול, הינם מטופים אשר המטבוליזם שלהם תקין, ועל כן ניתן לעצב את תוכנית התזונה שלהם ביתר גמישות=קלות. וגם התוצאות לא יאחרו להגיע.

חשוב להבין כי המילה דיאטה פירושה תזונה, תזונה נכונה אשר תצור בגופנו מצב אידיאלי של בריאות קלילות ושלמות מבחינה נפשית\רוחנית ופיזית\בריאותית.

על כן לא יהיה זה נכון לומר כי בדיאטה ישנו הצורך לרעוב כל החיים, למטופלים שלי אני אומר שהחיים יפים מידי מכדי לסבול ולעיתים ישנם גורמים רבים שניתן לפרשם כסבל. ואני תפקידי למנוע את תחושת הסבל המיותר.

 

חשוב לציין ולהבין כי לכל דיאטה או סוג דיאטות יתרונות וחסרונות משלהם, התלויים במטרת הדיאטה ובשיקולים נוספים. האדם שמבצע אותה (האם מסוגל לדבוק בתפריט דיאטה לאורך זמן?).

ישנן דיאטות שונות ומשונות ניתן לחלק לכמה סוגים עיקריים:

  • דיאטה מאוזנת, שהיא בדרך כלל דיאטה שפויה המשלבת תפריט דיאטה מאוזן, תזונה נכונה הכוללת צריכת קלוריות יומית סבירה, וספורט או פעילות גופנית ברמה כזו או אחרת.
  • דיאטה במבוצעת ע"י תרופות הרזיה (כדורי הרזייה) שהיא דיאטה מסוגים שונים יחד עם תרופות הרזייה, דיאטה מהירה המוכרת גם בשמות דיאטת כאסח, דיאטת בזק או דיאטת רצח (דיאטות מסוג זה מתיימרות בדרך כלל לאפשר ירידה משמעותית במשקל, במהירות וללא פעילות גופנית) וכן הלאה.
  • ישנן דיאטות הפועלות בשיטת דיאטת עיקרון האינדיווידואל, כלומר תוכנית תזונה אשר מותאמת באופן אישי למטופל, כל זאת בהתאם לצרכיו האישיים, כגון: מצבו הפיזיולוגי, מצבו הנפשי, מקום העבודה שלו (תנאי אכילה שונים, זמנים שונים), אורח חיים ועוד... דיאטה זאת הינה לפי עקרון שיטתו של System Kobi.E The. השיטה הנ"ל הינה בהחלט המומלצת ביותר והיעילה ביותר.
טואול - בניית אתרים