דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטה, דיאטות, הרזיה, חיטוב...

 

דיאטות, ודיאטות שכיחות:  שוק הדיאטות מפותח ומגוון, הכולל סוגים שונים של דיאטות, המבוססים על עקרונות שונים ובחלקם משונים.

יש דיאטות הכוללות תפריט מובנה, בדרך כלל מאוזן, ובו מפורטות הארוחות לאורך היום. כך למשל דיאטה המבוססת על קלוריות או דיאטת נקודות, שומרי משקל.
יש דיאטות המבוססות על צריכה של מרכיב אחד עיקרי, והן מיועדות בעיקר לטווח קצר, לתחילת הדיאטה, אך לא לטווח הארוך, מאחר והן אינן מאוזנות. כל למשל, דיאטת כרוב, דיאטת מיצי ירקות ופירות, דיאטת כרוב, דיאטת אורז מלא.
יש דיאטות המבוססות על הימנעות מצריכה של מוצר מסוים כמו פחמימות. למשל דיאטת אטקינס, דיאטת לחם שעיקרה פחמימות דלות בקלוריות.

ניתן מספר דוגמאות של דיאטות נפוצות, דיאטה, תפריט מאכלים ומשקאות

הדרך המקובלת והנהוגה ביותר לירידה במשקל היא: לעשות דיאטה. בדרך כלל מתכוונים בכך להפחתה של כמויות המזון מחד, ולהוצאת מאכלים מסוימים מהתפריט היומי מאידך. למשל, דיאטת אטקינס או דיאטה דלת פחמימות שבה אוכלים הרבה חלבונים וירקות, אך לא אוכלים כלל סוכרים ופחמימות.
קיימות אינסוף דיאטות. כל אדם חייב להתאים לעצמו את הדיאטה ההולמת את גופו ובריאותו, כמובן בתיאום עם דיאטנית ורופא.

שיטת דיאטה הקלוריות או דיאוטת הנקודות 

שיטת דיאטת הקלוריות או הנקודות: שיטת הקלוריות או שיטת הנקודות או שיטת שומרי משקל הן שיטות נפוצות של דיאטה. כל מאכל ומשקה מקבל ערך קלורי ערך בנקודות. נקבעת לאדם כמות של הקלוריות או כמות נקודות שהוא רשאי לצרוך במהלך כל יום. תפריט יורכב בהתאם לכמות הקלוריות או מספר הנקודות שנקבע. התפריט חייב להיות מאוזן ולהכיל חלבונים, ויטמינים, ירקות ופירות, סיבים תזונתיים, ואף מעט שומנים ופחמימות. התפריט יכול להיות מגוון, והוא תלוי בכמות של אבות המזון מכל סוג אותה מבקשים לצרוך.

דיאטת אטקינס או דיאטה דלת פחמימות 

דיאטת אטקינס או דלת פחמימות: דיאטת אטקינס או דיאטה דלת פחמימות היא דיאטה ידועה ונפוצה. תפריט הדיאטה כולל את כל המאכלים למעט פחמימות וסוכרים. פחמימות כוללים לא רק חטיפים וממתקים, אלא גם לחם, תפוחי אדמה, אורז, פסטה, פתיתים ועוד.
ירידת משקל מהירה או הרזייה מהירה אם תרצו, מציעות שיטות שונות המאפשרות ירידה מהירה במשקל מבוססות בדרך כלל דרך דיאטה קיצונית, מהירה וחריפה. הדיאטות המוכרות ביותר הן: דיאטת אטקינס (דיאטות עתירות בחלבונים ושומנים ודלות בפחמימות וסוכרים), דיאטת מן-חרמון (דיאטה חדגונית המתבססת את אכילת מזון מסוג אחד לרוב), דיאטת מרק כרוב, דיאטה אחרת המתבססת על מרכיב עיקרי אחד, דיאטת סאות ביץ, דיאטת סקרסדייל ודיאטות רבות נוספות. 

המשותף להן הוא התפריט הקבוע והברור אשר קשה לביצוע אולם מאפשר ירידה מהירה במשקל בזמן קצר, לא בהכרח עם שמירה על בריאות ותזונה נכונה. מעצם טיבן הן קשות לביצוע לטווח הארוך.

ישנם דיאטות רבות ומשונות, חלק מהדיאטות נחשבות לפחות בריאות מאחרות מכיוון שאינן מאפשרות תזונה נכונה ויש להזהר לפני ביצוען. היתרון כאמור בדיאטות מסוג זה הוא האפשרות של ירידה מהירה יותר במשקל, אולם זאת על חשבון בריאות תקינה ותזונה נכונה. הדבר מאפיין כל דיאטה מהירה וחריפה, להן קוראים בשמות שונים ומשונים המסמךים על טיבן: למשל דיאטת כאסח, דיאטה 1000 קלוריות, דיאטת רצח, דיאטת בזק ועוד. 

דיאטות המבוססות על צריכה של מרכיב אחד עיקרי, והן מיועדות בעיקר לטווח קצר, לתחילת הדיאטה, אך לא לטווח הארוך, מאחר והן אינן מאוזנות. כל למשל, דיאטת כרוב, דיאטת מיצי ירקות ופירות, דיאטת כרוב, דיאטת אורז מלא.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
logo בניית אתרים