דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

גינקו-בילובה ואלצהיימר

צריכה יומית של ג'ינקו בילובה משפרת את מצבם הפיזי והרגשי של חולי אלצהיימר ואנשים עם מחלות שכחה , כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה בשישה מרכזים רפואיים בארה"ב.


מחקר שהתפרסם בירחון של האגודה הרפואית האמריקאית בודק את יעילותו של צמח הג'ינקו בילובה.
המחקר הראה שצריכה יומית של ג'ינקו בילובה יכולה לייצב ואף לשפר את מצבם המנטלי של חולי אלצהיימר והסובלים ממחלות שכחה.
 
ג'ינקו בילובה מוכר ברפואה הסינית כבר כ- 400 שנה, למערב הוא חדר רק לפני מספר עשורים. הוא מסייע בזרימת הדם בגוף ובדומה לויטמין C ובטא קרוטן הוא עוזר ללחום בתהליך חמצון התאים.
 
תוצאות מחקר בקרב 309 חולים: 
על מנת לבדוק את השפעתו של צמח הג'ינקו בילובה על מצבי שכחה נערך מחקר ב- 6 מרכזים רפואיים בארה"ב בהם 309 חולים נטלו 120 מ"ג של תמצית ג'ינקו בילובה או פלצבו (תרופת דמה) כל יום במשך שנה.
 
לאחר 6 חודשים – 27% מהנוטלים ג'ינקו בילובה הראו שיפור במצב לעומת רק כ- 14% מהנוטלים פלצבו (תרופת דמה)
ההשפעה של הג'ינקו ניתנת להשוואה עם תרופה שנלקחת עם מרשם רופא ואושרה רק לפני כ- 4 שנים לטיפול באלצהיימר.
מחקרים קליניים הראו שכל חולה רביעי שנטל את התרופה הכימית פיתח תגובות לא נורמאליות בכבד, בעוד שבמחקר של הג'ינקו תופעת הלוואי היחידה הייתה מעט כאבי בטן, חוקרים רבים מודעים להשפעתו החיובית של ג'ינקו בילובה על זרימת הדם והחמצן למוח, כמו כן ידוע שהצמח עוזר לתפקוד התקין של המוח ומסייע בשמירה מפני ההתדרדרות שחלה בתאי המוח עם הגיל.
 

השפעה חיובית של הגינקו בילובה על תהליכי הזדקנות

לדבריו של ד"ר פלביץ ממכון וולקני, ניסויים שונים שנערכו על בני אדם הוכיחו השפעה מיטיבה של תמצית עלי הג'ינקו על תופעות שליליות של תהליכי ההזדקנות. שיפור נמצא במדדים המעידים על הפעילות המוחית המתבטאים בסימפטומים שונים כמו אובדן זיכרון, צלצולי אוזניים, דיכאונות ועוד.
השפעתו של הג'ינקו על תסמינים אלה היא כתוצאה משיפור בזרימת הדם בכלי הדם המזינים את המוח. הג'ינקו אף מסייע למניעת חסימות בעורקים העדינים במוח ומשפר במידה ניכרת את אספקת הדם למוח וכתוצאה מכך מגביר את פעילות תאי העצב.
 

טואול - בניית אתרים