דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תזונה והרכב גופנו

מרכיב גוף האדם הינו האטום.
האטום היחידה הקטנה ביותר בטבע המרכיבה את כל החומרים אשר סביבנו והאחרים אשר אנו בנויים.
האטום מורכב מגרעין הכולל בתוכו פרוטון, ניוטרון ואלקטרון הנעים סביב הגלעין. האטום הפשוט בטבע הינו המימן המורכב מפרוטון ניטרון ואלקטרון אחד. ככל שהאטום מורכב יותר כלומר מכיל מספר גדול יותר ולא זהה של פרוטונים או אטום בודד בטבע נקרא אלמנט, זהו יסוד. היסודות מתכלים במבנה. צירוף של מספר אטומים בטבע נקרא תרכובת. היסודות החשובים בטבע לפי התפלגותם בגוף: חמצן (65%), פחמן (18%), מימן (10%) וחנקן (3%).תזונה והרכב גופנו
 

הרכב כימי של גוף האדם                                       

חלבון (16.9%)
שומן (16.9%)
פחמימות (0.8%)
מינרלים (פחות מ 5.4%)
ויטמינים (0.01%)
מים (60%)
 

הרכב גוף האדם לאורך החיים אינו קבוע במשך חייו אלא משתנה עם גילו

ילוד:      המים מהווים 73%, חלבון 12.5% והשומן 12%. תקופת הינקות מתאפיינת בהתרבות התאים וגדילת נפחם, חלה עליה בכמות השומן והוא מגיע לכ- 26% ממשקל הגוף בגיל 6 חודשים ולכ- 30% בגיל שנה. מציאותו של למעלה ממחצית כמות המים שבגוף מחוץ לתאים בשטחו הרב של הגוף ביחס לנפחו מקנים לתינוק רגישות רבה ולתנודות במשק המים וחושפים אותו בקלות להתייבשות באקלים יבש וחם. עם התנודות שבחלוקת הנוזלים משתנה גם חלקם של החומרים המוצקים.
 
בגיל שנה: מתחיל הילוד ללכת ולהיות פעיל יותר לשם כך גדלה רקמות השריר – כלומר, מתווסף חלבון ופוחתת רקמות השומן. תהליך זה בולט יותר בילדים מאשר בילדות ובמידת מה הוא תלוי בפעילות הגופנית ובמאזן האנרגיה (קלוריות). כמות הנוזלים הגדולה יחסית אצל התינוק הולכת ופוחתת לעומתה גדל חלקם של החומרים המוצקים.
 
גיל הילדות הרכה 2-4 שנים: חלות תנודות מובהקות בכמות הנוזלים שבגוף ובחלוקתם כלומר שיעור הנוזלים התוך תאי גדל, דבר המצביע על התרבות התאים וגדילתם.
 
גיל הזקנה: מסת התאים פוחתת וחלקם של הנוזלים התוך תאי פוחת החל מהעשור השלישי הוא יורד למחצית, ואף לשיעור 'טן מזה החל מגיל 80 ומעלה.
logo בניית אתרים