דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

הצמח האדפטוגני ג'ינסנג סיבירי

ג'ינסנג סיבירי הינו אחד הצמחים האדפטוגנים החשובים ביותר לכלל ולספורטאים בפרט. מחקרים רבים הראו את יכולתו המפתיעה של הצמח להפחית התרחשות של מחלות, במיוחד אלו הקשורות לזיהום ולחץ סביבתי. ישנן מספר מחלות אותן ניתן למנוע, או להביא לשיפור מצב החולה ע"י שימוש בג'ינסנג סיבירי, ביניהן טרשת עורקים, סוכרת, דלקות בדרכי העיכול, התאוששות לאחר ניתוח ועוד. מסתבר כי ההתאוששות לאחר ניתוחים אצל חולי סרטן המשתמשים בג'ינסנג סיבירי הינה מהירה יותר ומפחיתה את התגובה לסטרס. לג'ינסנג השפעה מונעת על התפתחות גרורות במצבים אלו. בנוסף מפחית הג'ינסנג את השפעתן הרעילה של תרופות כימותרפיות ותרופות נרקוטיות.
תכונותיו של הצמח מיוחסות בעיקר לתכולת הגליקוזידים, כימיקאלים הנמצאים באופן טבעי בשורש.
 
עבודה במשמרת לילה: את ההוכחה המדעית הראשונה לפעילותו האדפטוגנית של הג'ינסנג הסיבירי סיפק מחקר שבדק את השפעתו המבורכת של הצמח על בריאותן הגופנית והנפשית של אחיות שעבדו במשמרת לילה. כידוע עבודה במשמרת לילה מפרה את האיזון ההורמונאלי ויכולה להפוך לגורם לחץ הרסני. שימוש בצמח גרם להעלמת רוב הסימפטומים הנפשיים והגופניים שנבעו מעבודה במשמרת לילה.
 
הישגיהם המצוינים של הספורטאים ממזרח אירופה מיוחסים בחלקם לתכונתו המחזקת של הג'ינסנג הסיבירי. פרופסור קורובוקוב מהמכון לתרבות הספורט ממוסקבה אף ניהל מספר מחקרים אשר הוכיחו את יכולתו של הצמח להגביר סיבולת, מהירות רפלקסים ואף קואורדינציה אצל ספורטאים.
 
גורם אדפטוגני רב עצמה כמו ג'ינסנג סיבירי, תגרום לשיפור תפקוד גופני ונפשי וכפועל יוצא גם שיפור מהותי ביכולת המינית. מחקר שנערך ביפן אף זיהה פעילות הורמונאלית מוגברת אצל גברים ונשים כאחד כתוצאה מנטילת ג'ינסנג סיבירי.
בניגוד לדעה הרווחת ג'ינסנג אינו "תרופת פלא" בעלת השפעה מיידית כמו סמי מרץ, ברוב המקרים יש להמתין כחודש לקבלת התוצאות המקוות.
 
אין לקחת ג'ינסנג סיבירי כאשר קיים חשד ללחץ דם גבוה.
טואול - בניית אתרים