דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אלצהיימר

מצב המאופיין בהידרדרות נפשית, אובדן זיכרון ותפקודים קוגנטיבים, חוסר יכולת לבצע פעולות יומיומיות. המחלה משויכת לנזק מצטבר של רדיקאלים חופשיים, חשיפה לאלומיניום וצבירתו, מחסור כרוני בויטמיני B  (בעיקר ניאצין וויטמין B12), בעיתיות במטבוליזם של אלקטרוליטים (קלציום, מגנזיום, פוטסיום, נתרן)

הערה: ניתן לבצע בדיקת שיער לרבות אלומיניום ומינראלים בכלל.

 

מולטי ויטמין:

מולטי ויטמין רחב היקף המכיל נוגדי חמצון ברמה גבוהה (A,C,E, בטא קורטן, סלניום ועוד) קומפלקס ויטמיני B ומולטי מינראל מתחכם (צורות אורגנו-מתכתיות). האתיולוגיה של אלצהיימר קשורה באופן ברור לנזקים מצטברים של רדיקאלים חופשיים, לכן יש צורך בנוגדי חמצון, השלמת ויטמיני B, בעיקר B12 ו- B3 והשלמה של מינראלים הנמצאים בחוסר בעקבות מחלה זו.

 

ג'ינקו-בילובה:

מחקרים קליניים מראים כי הצמח ג'ינקו בילובה, בעל יכולת יעילה באספקת דם למוח, מעודד את כמות המסרים העוברים בתאי עצב ומשפר דפוסים של גלי מוח בבדיקת EEG ומכאן יעיל במקרים רבים של סניליות וביניהם אלצהיימר.

 

אנטי אוקדסידנטים (נוגדי חמצון):

נוגדי חמצון כגון: ויטמיני A,C,E בטא קרוטן, חומצות אמינו נושאות גופרית, גורמים המעודדים את פעולת האנזימים נוגדי החמצון SOD וגלוטטיון פרוקסידזה, ממלאים תפקיד חשוב בעצירת ההשפעה הניוונית של המחלה, כמו גם העלאת רמת המערכת החיסונית הירודה האופיינית לאלצהיימר. באנטי אוקסידנט ישנם גורמים המסוגלים לסלק עודפי אלומיניום דבר המקושר ישירות לסימני המחלה.

 

המלצות נוספות:

ויטמין B-12 1000 מק"ג באופן תת-לשוני – לחולי אלצהיימר רמות נמוכות מאוד של B12 ברקמות.

כולין, אינוזיטול ומטיונין – חיוניים לשיפור תהליכי החשיבה

נ-אציטיל-ציסטאין (NAC) – חומצת האמינו חיונית להגברת פינוי רעלים מהכבד

כמו כן, חיוניים: המינרל אבץ וחומצה פולית.

טואול - בניית אתרים