דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

פרובירון (מסטרולון) - ד"ר קובי עזרא

התרופה פרובירון (מסטרולון) ניתנת כטיפול חלופי בעת חסר אנדרוגנים. על כן פעילותה הרפואית לטיפול בגברים בגיל המבוגר אשר סובלים מחסר ביצירת הורמונים אנדרוגנים. מסטרולון הינו למעשה אנדרוגן סינתטי, הדומה להורמון דהידרו-טסטוסטרון (DHT) - טסטוסטרון המסיס במים. המטבוליט הפעיל ביולוגית של ההורמון טסטוסטרון. מסטרולון משמש לטיפול אנדרוגני בגברים בגיל מתקדם הסובלים מירידה בהורמון המין הגברי - טסטוסטרון. כמו כן, ישנו שימוש בפרובירון לטיפול בהפרעות פוריות בגברים עקב היפוגונדיזם (תת פעילות ההיפופיזה).

 
מסטרולון-פרובירון הינו אנדרוגן סינתטי דמויי דיהידרוטסטוסטרון (DHT), המטבוליט הפעיל ביולוגית של ההורמון טסטוסטרון. מסטרולון משמש לטיפול אנדרוגני בגברים בגיל מתקדם הסובלים ממחסור באנדרוגנים.  אין להשתמש בתרופה אם ישנה בעיה במערכת הנשימה, הכבד, הכליה, השתן ובלוטת הערמונית, יתר סידן בדם (היפרקלצמיה), סוכרת, אפילפסיה ומגרנות.
המסטרולון  Mesterolone הוא אנדרוגן הניטל באופן אוראלי, נגזר של דיהידרוטסטוסטרון - DHT. המסטרולון נמכר תחת שם המותג Proviron, ע"י שרינג. בסוף שנתי ה-70 ותחילת שנות ה- 80 זה היה בשימוש בהצלחה מסוימת במחקרים מבוקרים של גברים הסובלים מצורות שונות של דיכאון. מסטרולון הוא אנדרוגן חלש יחסית ורק לעתים נדירות המשמשת לטיפולים חלופיים.

יש לציין כי מתן הורמונים אנדרוגנים אינם מתאימים לזירוז התפתחות השרירים בבני אדם בריאים.

במקרים נדירים בעת השימוש בפרובירון (מסטרולון) נצפו גידולים שפירים בכבד ובמקרים נדירים יותר גידולים ממאירים בכבד.

תופעות לוואי: בצקת (צבירת נוזלים), בחילות, עייפות, כאבי ראש, תדירות גבוהה במתן שתן, הגדלת החזה (נדיר). במקרה של זקפה (סימפטום של מינון יתר) – נדיר.

התרופה מיוצרת ע"י חב' "שרינג", גרמניה.

 

logo בניית אתרים