דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

פיתוח גוף

פיתוח גוף הינו ספורט אשר העוסקים בו מתאמנים בחדר הכושר - אימוני משקולות, בכדי לגרום לעלייה במסת השרירים.

התיאוריה אומרת ככל שהספורטאי העוסק בתחום פיתוח הגוף, מרים באימון המשקולות בחדר הכושר משקלים כבדים יותר, כך ריקמת השריר מגיבה בגדילת יתר המכונה היפרטרופיה שרירית. כלומר שככל שאנו מרימים משקולות כבדים יותר כך גוברת הנטייה של מסת השרירים שלנו לגדול וליגדול יותר ויותר...

בישראל ישנם תחרוית, כגון: מר צפון (פיתוח גוף בצפון הארץ), מר דרום (פיתוח גוף בדרום הארץ), מר מרכז (פיתוח גוף במרכז הארץ) ומר ישראל - תחרות המרכזת את כל מפתחי הגוף בארץ בכדי לבדוק מי מפתח הגוף הטוב ביותר ישראל! 
 

תחרויות פיתוח גוף

תחרויות פיתוח גוף (תחרות מר ישראל, תחרות מר עולם, תחרות מר אולימפיה): ישנם קטגוריות פיתוח גוף לנשים וישנם קטגוריות פיתוח גוף לגברים. כאשר גם כאן ניתן לפצל את הקטגוריות לתתי קבוצות.
 

פתוח גוף לגברים

פיתוח גוף לייט לגברים, ניתן לחלק את תחרויות פיתוח הגוף לגברים, לאיש החטוב או מר פיטנס, כלומר פיתוח גוף האיש החטוב יותר בישראל.
פיתוח גוף כבד, לשרירנים שאי אפשר להתעלם מנוכחותם!!! כן אילו הם אותם שרירנים הנתונים להערצה, כגון: ארנולד שוורצנגר, לי הייני, רוני קולמן ועוד...

פיתוח גוף לנשים

מיס פיטנס פיתוח גוף נשים, נחלקת לתחרות מיס פיטנס, כלומר לאישה החטובה, לא לאישה השרירית (פיתוח גוף נשים). קטגוריית פיתוח הגוף לנשים הינה מושכת יותר צומת לב, לראות את הנשים השריריות חושפות את גופן ושריריהן. למרות זאת, יש לציין שבתחרויות מיס פיטנס המתקיימות בעולם יש התענינות רבה ונשים רבות משתתפות וזוכות בתארים המביאים להם פירסום ותהילה רבה.
להלן וידאו, תחרויות פיתוח גוף לשים, מיס פיטנס
פיתוח גוף נשים קבוצה שנייה מרת ישראל בתחום פיתוח הגוף. בתחום פיתוח גוף לנשים מחפשים בעיקר מסת שרירים, פרופורציות בין השרירים, וחיטובים. בעוד שבתחרויות של מיס פיטנס, מחפשים בעיקר את החיטוב והפרופורציות.
פיתוח גוף נשים מרת ישראל בתחום פיתוח גוף
 

פיתוח גוף ותזונה

פיתוח גוף ותזונה: ניתן לומר שכ- 80% מתחום פיתוח הגוף הינו תזונה והיתר אימונים בחדר הכושר. על פי רוב אנשים שאינם מתחום פיתוח הגוף ואינם מבינים את חשיבות התזונה לספורט פיתוח גוף, ואלה שיודעים מעט, חושבים שצריך לאכול הרבה חלבונים וכך גדלים במימדי השרירים! אז האמת היא שאכן צריך לאכול חלבונים אך לא בכמות כל כך גבוהה, היות וצריכה גבוהה מאוד של חלבונים עשויה להעמיס על תפקודי הכבד והכליות.

פיתוח גוף וחלבונים

פיתוח גוף וחלבונים: ספורטאים בכלל ומפתחי גוף בפרט צורכים יותר חלבונים מהאדם הממוצע. אך יחד עם זאת חוקרים בדקו את מריכת החלבונים של ספורטאים שונים, ממיקצים שונים. כל גילו שספורטאים בתחום פיתוח הגוף צריכים לצרוך כ- 1.5 עד 2.5 גרם חלבון לכל קילו ממשקל גופם התקני. כמובן שניתן לבדוק ולדייק בצריכת החלבונים לספורטאים ע"י בדיקות מאזן החנקן וכך לדעת בדיוק כמה חלבון על ספורטאי פיתוח הגוף לצרוך! היות וישנה שונות גנטית בין איש לרעהו. כבר נתקלתי במטופלים - ספורטאי פיתוח גוף, שהיזדקקו לשם בניית שרירים לכ- 1 גרם לכל קילו משקל גוף, ולעומתם ספורטאי פיתוח גוף אחרים אשר ניזקקו לכ- 2.3 ועד 3 גרם חלבון לכל קילו ממשקל גופם.

פיתוח גוף ופחמימות

פיתוח גוף ופחמימות: מפתחי גוף צורכים פחמימות בכדי להעלות את רמת האנרגיה והכוח האימונים. היותר והפחמימות מדכאות את הפרשת ההורמונים הקטבוליים, כגון: גלוקגון וקורטיזול. אך לא זאת בלבד ספורטאי פיתוח גוף משתמשים בפחמימות בכדי להפריש הורמונים אנאבולים, כגון: אינסולין (גם מעלה בשומן). הפחמימות משמשות את הספורטאים כדלק להפקת אנרגיה זמינה. הפחמימות נאגרות ברקמות השרירים בצורת גליקוגן - מחסן אנרגיה, דבר הגורם למפתחי גוף להראות גדולים ונפוחים יותר!
 

פיתוח גוף ושומנים

פיתוח גוף ושומנים: ספורטאים בכלל ומפתחי גוף בפרט נמנעים מצריכת שומנים. למרות כי ישנה אסקולה של ספורטאים ומפתחי גוף אשר צורכים שומנים ובעיקר מחוצות השומן החד בלתי רווים והרב בלתי רווים. בכדי לשפר את תפקודה של המערכת ההורמינאלית (מערכת אנדוקרינית) ומערכת החיסון.

איגוד פיתוח גוף בישראל

כיום ישנם כשלושה איגודים ידועים בתחום פיתוח הגוף בישראל, ולהלן הם: 1. איגוד החובבים לתיפוח הגוף בישראל - IFBB איגוד ממארגן את תחרויות מר אולימפיה. 2. איגוד נאק - NAC, הינו איגוד חדש בישראל. 3. איגוד נאבא - האיגוד מארגן גם תחרויות מקצועניות כגון: מר עולם בתחום פיתוח גוף, כידוע אלי האנה הינו הישראלי היחידי אשר זכה בתואר מר עולם למקצוענים.
 
מה ידוע לנו על האיגודים הנ"ל? ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד ואחד?!
 

איגוד IFBB בתחום פיתוח הגוף הישראלי

איגוד IFBB הינו האיגוד הישראלי לתחום פיתוח הגוף היחידי המוכר וממומן ע"י מדינת ישראל. על כן ספורטאי פיתוח הגוף הרוצה לקבל את האות ספורטאי מצטיין לצה"ל לדוגמא: יזדקק לאישורו של נשיא האיגוד IFBB מר אשר פריג', בכדי שצבא הגנה לישראל יאשר לו את ה"ספורטאי מצטיין" וכך יזכה החייל בהטבות כאלה ואחרות, כגון: אימונים חבדר הכושר, אישור קל"ב (קרוב לבית) ועוד...
 

איגוד NABBA-נאבא

איגוד NABBA-נאבא, National Amateur Body Builders Association, האיגוד היה בניהולו של צביקה הרלב, שקידם אותו מאוד בתחילת שנות התשעים. בהמשך עבר ליו"ר אלי האנה - מר עולם, וכיום בניהולו של היו"ר מר אמנון גאון.
 

איגוד NAC-נאק

איגוד NAC-נאק, National Athletic Committee האיגוד נאק בניהולו של מר סטאס סטרוזברג.
טואול - בניית אתרים