דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

סאלבוטאמול, קלנבוטרול, תירוקסין, אפדרין-דיאטה וחיטוב הגוף - ד"ר קובי עזרא

סאלבוטאמול (אלסאלבוטאמול, קלנבוטרול, אפדרין, תירוקסין, דיאטה, חיטוב הגוף, דר קובי עזרא, Albuterol, Clenbuterolבוטרול-Albuterol), קלנבוטרול (Clenbuterol), תירוקסין ואפדרין הינן תרופות אשר ספורטאים ובנות שרוצות להרזות ולבצע דיאטה ולחטב את הגוף נוטלים אותם. אך יש לציין, שישנם תופעות לוואי שלעיתים עשויות להיות הרות אסון ולהסתיים במוות.

התרופות סאלבוטאמול (אלבוטרול) וקלנבוטרול דומות בפעילותן, למרות כי שתי התרופות פועלות על רצפטורים בטא-2 וכך משמשות לטיפול במחלות של דרכי הנשימה, כגון: אסטמה ועוד... זמן מחצית החיים, של הסלבוטרול הינו חצק יותר בהשוואה לקלנבוטרול ועל כן השפעתה מהירה יותר וכך גם ההשפעה על איבוד קצב שריפת השומנים!

לכן, ספורטאים נוטלים יותר או מעדיפים ליטול יותר את הקלנבוטרול לשם שריפת השומנים. 

אפדרין

האפדרין מפעיל את כל הרצפטורים אלפא-1 ו- 2 ובטא-1 ו- 2 כך מגביר את הנטייה לתופעות לוואי, כגון: טכיקרדיה (דופק לב מואץ), עלייה בלחץ הדם, עלייה בנטייה לחרדות ומצבי סטרס (דחק), ועוד... על כן, ישנו הצורך להזהר אצל אנשים הסובלים ממצבים נפשיים (חרדות ועוד), ממחלות לב וכלי דם. 
צמח האפדרה (Ma Huang) מכיל את הרכיב הפעיל שלו האלקלואיד אפדרין. האפדרין פעיל כחומר בעל תכונות תרמוגניות ואנורקטיות (מגבירות טמפרטורה ומדכאות תיאבון). בעבר שימש לטיפול באסטמה, ברונכיטיס וגודש באף. אך כיום השימוש העיקרי (לא רפואי) בו הוא לחיטוב הגוף ואיבוד שומן. 

תירוקסין אלטרוקסין, ציטומל

התירוקסין (אלטרוקסין) T4, או טרי-יודו-טירונין (ציטומל) T3, הינם שני הורמונים של בלוטת התריס אשר משפיעים על המטבוליזם (חילוף החומרים) בגופנו. על כן בידיעה זאת ספורטאים ואנשי הדיאטה המהירה מצאו לנכון ליטול את התכשירים הנ"ל בכדי לזרז את המטבוליזם של השומנים = שריפת שומנים. אך גם כאן אין תרופת קסם ללא תופעות לוואי, התכשירים: התירוקסין (אלטרוקסין) T4, או טרי-יודו-טירונין (ציטומל) T3, תופעות לוואי כגון: דופק לב מואץ, ובמצבים מסויימים פיתוח תלות וסבילות לתרופה. כך למעשה אותו ספורטאי אשר נוטל את הציטומל או התירוקסין לטווח הארוך  יזדקק כנראה להמשיך ליטול את התרופה למשך כל ימי חייו !!!


קלנבוטרול

התרופה קלנבוטרול בדומה לאפדרין הייתה בעבר כטיפול רפואי במחלות בדרכי הנשימה, כגון: אסטמה, ברונכיטיס וכו'. קלנבוטרול הינה תרופה המפעילה את הרצפטורים מסוג β2 אגוניסט, יש לציין, כי התרופה קלנבוטרול דומה במבנה שלה ללתרופה אפדרין, אך ההשפעתה כחומר המגביר את טמפרטורת הגוף ארוכה וחזק יותר. הקלנבוטרול גורם לשיפור בכושר האירובי (לכן ספורטאים, כגון: שחיינים, אצנים ורוכבי אופניים משתמשים בו), גורם לפעילות יתר של מערכת העצבים המרכזית, מעלה את לחץ הדם ומשפרת את הובלת החמצן. כמו כן, הקלנבוטרול מגביר את קצב השימוש בשומן (שריפת שומנים) בגוף ומקטינה את יכולת אגירת גליקוגן, כלומר לא יעיל אצל ספורטאים המבקשים לבצע את תהליך או דיאטת העמסת פחמימות (כמו לפני תחרויות).

טואול - בניית אתרים