דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

גרגירי החילבה

גרגירי יוונית, צמח בר ממשפחת הפרפרניים (קטניות), יותר בשמה המערבגרגירי חילבה, סוכרת, אינסולים, גלוקופג', גלוקגון, השמנה, דיאטה, הרזייה, בריאות, כושר, גרגירי יוונית, צמח בר ממשפחת הפרפרניים (קטניות), יותר בשמה המערבי- חילבה זרעי החילבה ידועים בסגולותיהם הרפואיות הרבות  והשימוש בהם נפוץ זה מאות בשנים. י- חילבה זרעי החילבה ידועים בסגולותיהם הרפואיות הרבות  והשימוש בהם נפוץ זה מאות בשנים.

במצרים העתיקה נהגו להשתמש בחילבה להורדת חום ולמאכל.  ברפואה האיירוודית משמש החילבה להגברת חלב האם. הרפואה הסינית  משתמשת רבות בזרעי החילבה בעיקר לבעיות און וכליות וכן הטיפולי סוכרת סוג 2.
זרעי החילבה עשירים בחומרים הנקראים מוצלגים. חומרים אילו מאופיינים על ידי המרקם הרירי שלהם. הם סופחים נוזלים ומזרזים את ריקון המעי מצואה. בגלל התכולה הגבוהה של המוצלגים מאזנים זרעי החילבה את רמות הסוכר. איזון רמות הסוכר נעשה בגלל שזרעי החילבה מאטים את ספיגת הסוכר ממערכת העיכול לדם.
עולי תימן משתמשים בזרעי הצמח לריפוי מחלות רבות, מחלות עור, עוררות מינית והעלאת  לחץ דם. הזרעים נאכלים כתושים,  מבושלים, מונבטים וכחליטה.

החילבה גם עוזרת  בשרפת שומנים ואיזון הכולסטרול. מחקרים שבדקו את השפעות זרעי החילבה מצאו שצריכה מרובה של חילבה מקטינה את הסיכוי ללקות במחלות סוכר בדם ובמחלות לחץ דם. זרעי חילבה  טחונים מכילים חומצות אמינו המעודדות את יצור האינסולין  שפועל לייצוב רמת הסוכר בדמו של חולה  הסוכרת.  שימוש בזרעים טחונים של חילבה גורם לפליטת ריח  רע מזיעת השמש ולכן רבים נמנעים מצריכתם.

logo בניית אתרים