דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תופעות טרום מחזור (PMS) – ד"ר קובי עזרא

תופעות טרום מחזור (PMS) – ד

הימים שלפני המחזור (תופעות טרום מחזור-PMS) שאצל חלק מהנשים עדיף לגברים להתרחק מהן - כיוון שהן חוות שינויים קיצוניים במצב הרוח, גודש בשדיים, בחילות, תיאבון מוגבר, כאבי בטן/גב ו/או תופעות אחרות. במלים אחרות- ה- P.M.S – התסמונת הקדם וסתית.

חומצה גמא-לינילאית (GLA)

חלק ניכר מתופעות טרום מחזור הינם סימפטומים המצביעים על מחסור בפרוסטגלנדינים מסוימים (PGEI) הנובע ממחסור או חמצון מוגבר של חומצה גמא לינולאית. חומצה לינולאית וחומצה אולאית. מחקרים רבים הראו שכאלה מקילה על חלק ניכר מתופעות טרום מחזוריות וכן תופעות הקשורות לגיל המעבר.

גאלה מופק מזרעי צמח הזפן (אורגני) בתהליך כבישה קרה וללא שימוש בממיסים או חום.

 

ויטמין B6 P.5.P

תהליכי הסינתזה של PGEI בגוף תלויים בקיום ויטמין B6 ברמה מספקת. B6 מוציא עודפי נוזלים מהגוף. צבירת נוזלים הינה חלק מתופעות הלוואי של P.M.S כמו כן, יעיל לתופעות כמו: דיכאון, נפיחות, גריות יתר, עייפות נפשית, רגישות בחזה ואקנה.

 

דונג קוואי:

צמח סיני הנקרא גם אנג'ליקה  "הג'ינסנג של הנשים", משמש לטיפול הוליסטי של בעיות רבות הנחשבות ל"נשיות" כולל P.M.S תופעות גיל המעבר, בעיות מחזור וכו'. הצמח הינו משכך כאבים, מרגיע ומשמש כרגולטור (מאזן של אסטרוגן).

 

מגנזיום ווטמין B6

נמצא כי מחסור במגנזיום הינו גורם מכריע בסימפטומים רבים של תופעת ה- P.M.S  המאופיינת במצבים של : מתחים נפשיים, רגישות בחזה, כאבי ראש, עליה במשקל, כאבי שרירים וכאבים כלליים היכולים להיפתר ע"י שימוש במגנזיום + B6.

 

המלצות נוספות לפי סוגים:

 

A -  P.M.S – להוסיף 1000 מ"ג ביופלבנואיד.

C P.M.S – דיאטה דלת פחמימות.

D P.M.S – טירוזין 500 מ"ג ליום.

H P.M.S – ליקוריץ (צמח).

 

מחקרים רבים מצביעים על כך שנשים המתקיימות על דיאטה עתירת פחמימות ודלה בויטמינים סובלות יותר מתופעות P.M.S.

טואול - בניית אתרים