דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

שגרון ודלקת פרקים – ד"ר קובי עזרא

שגרון ודלקת פרקים, ד

שיגרון הינו מצב דלקתי כרוני המשפיע על כל הגוף במיוחד על המפרקים. המפרקים הנפגעים הינם בד"כ של הידיים והרגליים. מפרק שורש כף היד, מרפקים וברכיים.

כדי לנקות הרקמות מהחומר הדלקתי ומחומצת השתן המרובה במחלות אלה רצויה דיאטה חמורה, משולבת בימי פירות, ימי מיצים ואף בצום. בייחוד חשוב הצום בדלקת פרקים קשה שאינה מראה נטייה לריפוי. מובן, שבמחלות אלה יש להימנע מחלבונים שמן החי ומכל מזון, אף מזונות צמחיים, היוצרים חומצות (קטניות יבשות, עמילנים מרוכזים וכו'). כנגדם יש להרבות בפירות ובירקות חיים.

 

הרפגו – ציפורני השטן: צמח מוכר מזה זמן רב לטיפול בשיגרון, מחקרים רבים הצביעו כי צמח זה הוא אנטי דלקתי ומשכך כאבים ראומטיים.

 

גלוקוזמין ידוע כמרכיב הבלעדי המסוגל לסייע לרפא ולשפר איכות חיים ברמה של הפחתת כאב, שיפור וגמישות מפרקים מנוונים ובלימת הידרדרות המחלה.

 

קוורציטין הינו פלבונואיד אנטי דלקתי, המונע התהוות של לוקוטריאנים שהינם חומרים יוצרי דלקת ע"י עיכוב במערכת הליפוגנז. לקוורציטין יש תכונות דומות לתרופות אנטי דלקתיות לא סטרואדיות, ללא תופעות הלוואי שבהן. ברומלין מפרק חלבונים יעיל במערכת העיכול ובכך מונע את כניסתם של אנטיגנים, כמו כן הוא יכול לפרק את מעטפת הפיברין המגינה על האיזור המודלק.

 

עלי יוקה (Yucca) וציפורני השטן (Harpagophytum Procumbens) - צמחים אילו מסייעים בהשפעתם האנטי-דלקתיות.

 
ניאצינמיד (ויטמין B3- ) ישנן תוצאות טובות, אבל ישנן תופעות לוואי קשות כגון נזק לכבד, אי סבילות גלוקוזה, אם לוקחים אז תחת פיקוח רפואי קפדני.
 
מתיונין - הניתנת בתור SAM. סאם או בשמו המלא: Sam-e אס-אדנוזיל-אל-מתיונין - נגזרת של חומצת האמינו מתיונין.

כמו כן, כונדרואיטין, גלוקוזמין, ויטמין A, ויטמין E, אבץ, ויטמין B5 (חומצה פנטותותנית) ונחושת.

ויטמיןמחקרים הוכיחו שלויטמין יש השפעה חיובית על הסחוס.

 

להלן קליפ אודות: דלקות פרקים | אוסטיאוארטריטיס | ראומטואיד ארטריטיס 

טואול - בניית אתרים