דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

נשירת שיער, התקרחות ותזונה נכונה

נשירת שיער, התקרחות ותזונה נכונה, נשירת שיער שאינה התקרחות, איבוד שיער אצל נשים, איבוד שיער אצל גברים, אם אתם סובלים מבעיית נשירת שיער, אתם בטוח מכירים את זה – כל הבית מלא בשערות, כל הכרית והמיטה מלאות בשערות, כל פעם שתעבירו יד בשיער היא תתמלא שערות – כל

אם אתם סובלים מבעיית נשירת שיער, אתם בטוח מכירים את זה – כל הבית מלא בשערות, כל הכרית והמיטה מלאות בשערות, כל פעם שתעבירו יד בשיער היא תתמלא שערות – כל כך הרבה שיער בכל מקום, אז למה לא במקום היחיד בו הוא אמור להיות – על הראש?

יש הבדל בין נשירת שיער לבין התקרחות

כן, אולי תמצאו את עצמכם עכשיו נושמים לרווחה, לא כל נשירת שערות מובילה לשלב הבא והלא מיוחל בכלל, של התקרחות. ישנם אנשים אצלם נשירת השיער קיימת בכל חייהם במינונים כאלו או אחרים. ישנם בעלי שיער דליל וישנם אנשים המשמשים בעל כרחם כבעליה הגאים של קרחת מבריקה ונוצצת. חשוב להבחין בין סוגי נשירה שונים וסיבות שונות הגורמות לנשירה על מנת לדעת איך לטפל בהם, כי עצירת נשירת השיער בהחלט אפשרית.

איבוד שיער אצל גברים

גברים הם הסובלים העיקריים מבעיית נשירת שיער עד למצב התקרחות. למה? כי בדרך כלל מה שגורם לקרחת הוא הורמון מסויים שמקורו בטסטוסטרון. אחרי גיל ההתבגרות כמות הטסטוסטרון בגוף הגברי עולה משמעותית, לכן רוב הסיכויים שלא תמצאו נער מתבגר עם נשירת שיער, שיער דליל או קרחת. בעזרת טיפול תרופתי כיום מניעת נשירת שיער אפשרית ואפילו ייתכנו מקרים של צמיחת שיער מחדש.

איבוד שיער אצל נשים

גם אצל נשים קיימת תופעת נשירה עד לאבדן שיער וגם אצלן המקור הוא טסטוסטרון. כמו תמיד, הגברים אשמים בהכל... זה לרוב קורה בסביבות גיל המעבר, עד אז יש אמנם בגוף הנשי טסטוסטרון אבל ישנו גם הורמון נשי – אסטרוגן – המאזן אותו. בגיל המעבר, האסטרוגן יורד בצורה דרסטית וכך נוצרת נשירת השיער. אבל אל דאגה, הטיפול התרופתי אינו מפלה בין גברים לנשים וגם עבור המין הנשי ישנן תוצאות מרשימות.

נשירת שיער שאינה התקרחות

נשירת שיער היא תופעה שמתחילה לעתים בגלל כל מיני שינויים פיזיולוגיים שעוברים על הגוף שלנו. למשל, נשים רבות מתחילות לאבד שיער אחרי ההריון. גם תקופות של מתח ולחץ עלולות להוביל לנשירת שיער או מחלה קשה. ברוב המקרים הללו אי אפשר למנוע נשירת שיער אך היא גם לא מובילה להתקרחות, כך שיש לחכות עד לעצירת הנשירה ואולי אפילו עד צמיחת שיער מחודשת.

נשירת שיער, הקרחה, תזונה נכונה

זה יכול להיות פשוט עניין של תזונה

במקרים רבים, אם נשירת שערות מוגברת היא חלק מחייכם, יכול להיות שפשוט חסרים מרכיבים חיוניים בתפריט היומי שלכם. אם הצריכה היומית שלכם חסרה באבץ, מגנזיום, B12, ביוטין או B6, כדאי לעבור לתפריט תזונה נכונה ומאוזנת וייתכן שבעיית הנשירה תיפתר. גורם תזונתי נוסף וחשוב בעניין זה הוא חלבונים שמחסור בהם עלול גם הוא ליצור נשירה.

אז מה לאכול?

מניעת נשירת שיער אפשרית על ידי תזונה נכונה. הוויטמינים והמינרלים שהזכרנו קודם נמצאים במגוון גדול של מזונות, כך שאם נשירת שיער היא תופעה מוכרת לכם, כדאי להזדרז ולהוסיף כמה מהם לרשימת הקניות השבועית. B12 למשל נמצא בבשר (בעיקר כבד בקר), דגים, ביצים ומוצרי חלב. אבץ נמצא בעוף, בקר, קטניות ודגנים מלאים. חלבונים נמצאים בבשר בקר ועוף, ביצים, קטניות ומוצרי חלב. בכל מקרה, הסירו דאגה מליבכם: אם תזונה היא המקור לנשירת השיער אין חשש מהתקרחות, אך בהחלט כדאי לשפר את התפריט. זה גם טעים, גם בריא וגם יגרום לבעיית נשירת שיער להיות משהו מעברכם הרחוק.

נשירת שיער, הקרחה, תזונה נכונה ובריאות השיערה השיער עשוי ממספר מינרלים ובעיקר אבץ, צורן, ברזל וכלור, וכמה חלבונים ובעיקר קרטין. ליצירת שיער בריא יש צורך גם בוויטמינים רבים כמו למשל ויטמין a וכמה ויטמינים מקבוצת b. אדם שם לב לנשירת שיערותיו בזמן המקלחת או בזמן הסתרקות, שכן פעולות אלו גורמות "לחץ" על השיער וגורמות לו לנשור, אולם אין זו אינדיקציה לנשירה פתולוגית.
נשירת שיער והקרחה כיצד לעצור את תהליך ההקרחה? אחת המבעיות השכיחות יותר לנשירת שיער הינה היווצרות עודפת של שומן מבלוטות החלב (סבום). לשיכבת השומן הטבעית המופרשת מבלוטות החלב תפקידים חשובים מאוד, כגון: שמירה על שומניות עור הקרקפת, מקנה ברק לשיער ועוד. הבעייה מתחילה כאשר ישנו חוסר איזון והפרשה יתרה של חלב מבלוטות השומן בקרקפת. השומן אשר אמור במצב נורמאלי לשמן את השיערות והקרקפת פשוט ממלא את שורש השיערה "וחונק אותה למוות"! כך למעשה בתהליך "החנק" ישנה ירידה בהספקת הדם אל שורשי השיערה, ויחד עם ירידה בהספקת הדם ישנה ירידה בהספקת החמצן וחומרי תזונה חיוניים אל השורשים, כגון: אבץ, חומצות אמינו ועוד רכיבים שונים. מה גם חשוב לציין, כי מומחים לרפואה נטורופטית ותזונאים מציעים לנו תופי מזון אשר חיוניים לצמיחת השיערה (אבץ, ציסטאין, ויטמין C, ביוטין, ויטמין B6 ועוד) אך כשהמצב עגום כל כך בהספקת חומרי הגלם החיוניים לשיערה היות ואותם נשאים לא מסוגלים להוביל את המזון אל שורשי השיערה ולהזין אותם!!! כאן בנקודה זאת יהיה קשה מאוד לשקם את מצב השיער, ולכן הטיפול צריך ליהיות הרבה יותר הוליסטי ואמור לכלול את ההבנה הכללית.
מחלות עור ישנם גורמים שונים אשר גורמים לזיהומי עור והם: חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים. 
העור-האיבר הגדול ביותר בגופנו 
הידעתם שהעור הוא באיבר הגדול ביותר בגופנו? העור משמש כמעטפת חיצונית לגופינו המהווה חוצץ לעולם החיצון. חלק מתפקידיו החשובים ביותר של העור הינם מניעת חדירות של גורמים מבחוץ, מניעת יציאת נוזלים - מבפנים, הגנה מפני פתוגניים (בקטריות, וירוסים, פטריות וכו'). הגנה מפני קרינה (קרינת שמש וכו') ובידוד טרמי.

העור וויטמין A ויטמין a התגלה כבר בשנת 1909, וחשיבותו לראיית לילה ולבריאות העור, השער, הציפורניים והעצמות ידועה לכל. בנוסף, ויטמין a הוא נוגד חמצון, והוא אף משחק תפקיד חשוב בוויסות גדילת תאים והתפתחות רקמות, וכן בשמירת מערכת חיסון תקינה.  ויטמין a על נגזרותיו השונות חיוני לראיית לילה תקינה. הוא משתתף בתהליכי ההתמיינות של תאים, כלומר, בקביעת תפקודם הייחודי של תאים חסרי תפקוד מוגדר, תורם לתפקודן התקין של רקמת האפיתל (הרקמה החיצונית ביותר של העור ושל רקמת הריריות בגוף), של מערכת החיסון ושל מערכת הרבייה, וכן מעורב בתהליך הגדילה. וימטין a ובטא קרוטן ממלאים תפקיד של בולמי חמצון (אנטיאוקסידנטים) המגינים על מרכיבי גוף חיוניים מפני תהליכי חמצון.  משחה המכילה ויטמין a מעלה את ייצורם של מרכיבים המשפרים את מראה העור ומפחיתים קמטים.
דימוי עצמי ונשירת שיער כל אדם הוא ייחודי, אינדיבידואל בפני עצמו, נדוש ככל שזה נשמע, ככה נכון. אנו יורשים מהורינו גנים המשפיעים על המראה, הבריאות והתכונות שלנו, אבל האני שלנו עצמאי ונפרד מהם. אנו חיים בסביבה חברתית-תרבותית שמשפיעה על הלך מחשבתנו, ועם זאת מגבשים מחשבות ודעות משלנו. לא משנה כמה נהיה דומים גנטית, חברתית, או מבחינת המורשת התרבותית להורינו ולסביבתנו, כל אחד מאיתנו הוא חד-פעמי.
טיפולים חדשניים לטיפול בנשירת שיער והקרחה קיימות גישות חדשות לטיפול בנשירת שיער. נשירת שיער הינו תהליך טבעי, אך מצער, המלווה את חייהם של אנשים רבים. ישנה עלייה בכמות המחקרים למציאת תרופה לנשירת שיער. נשירת שיער (אלופסיה) נגרמת לעיתים בגלל מחזור ההורמונים בגוף, מה שגורם להאטה בקצב זרימת הדם, וכתוצאה מכך הצרת זקיקי השערות.
תזונה ובריאות השיער תזונה בריאה ומאוזנת היא חיונית לבריאותו של השיער. כמו כל חלק אחר בגופנו, מה שאנחנו נותנים לו מבפנים ישפיע על מראהו החיצוני. דיאטות כסאח דרסטיות יגרמו לפגיעה קשה במראה השיער ועשויה אף להגרם נשירה מוגברת. אין משמעות הדבר כי אסור לעשות דיאטה, אבל חשוב להקפיד שלא תהיה קיצונית מדי.

נשירת שיער, התקרחות ותזונה נכונה אם אתם סובלים מבעיית נשירת שיער, אתם בטוח מכירים את זה – כל הבית מלא בשערות, כל הכרית והמיטה מלאות בשערות, כל פעם שתעבירו יד בשיער היא תתמלא שערות – כל כך הרבה שיער בכל מקום, אז למה לא במקום היחיד בו הוא אמור להיות – על הראש?
תכשירים לשיער דליל מה תוכלו לעשות בעצמכם כדי למנוע דילול שיער? בגלל שאחת הסיבות להיווצרות התופעה היא היעדר תזונה נכונה, יש דברים שתוכלו לאכול ויעזרו לשמור על שיער חזק יותר כגון: דגנים, ביצים, שקדים ועוד. בנוסף, ישנם סוגי שמפו המיועדים למצבי נשירה או למאבק נגד הקשקשים (תוכלו להשיגם אצל ספרים ומעצבי שיער), שהתגלו כיעילים במקרים אלו.
הטיפול בנשירת שיער בצמחי מרפא הסינים כבר מזמן השתמשו בצמחי מרפא כדי לרפא בעיות של נשירת שיער. השיטה הסינית הקדומה כבר רקחה אלפי תרופות לטיפול בבעיות שונות וכעת מצאו לכך הוכחות מדעיות.
טואול - בניית אתרים