דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מניעת פירוק השרירים לאחר שימוש בסטרואידים אנאבולים

בכדי למנוע או למזער את "הנפילה" במסה ספורטאים משתמשים בתרופות בעלות השפעה אנבולית גבוהה ורמה אנדרוגנית נמוכה. כמו כן, רצוי להפסיק את השימוש בהורמונים באופן מבוקר והדרגתי. הנ"ל יצמצם את הדעיכה במסת השרירים, אך גם את הטראומה הפיזיולוגי למערכות גופו של הספורטאי.

כיצד למנוע את הדעיכה בסיום השימוש בסטרואידים האנבולים ?

אוקי אז כולם שמעו את המילה: "סטרואידים אנבולים"?! ובוודאי אילו אשר נטלו אותם ועלו במשקל גופם תחילה חשו התרוממות רוח תחושת כוח פיזי ומנטאלי.....

אך בסיום הסייקל או לאחריו רבים חשים את "הצניחה" או "הנפילה" .....
בכדי למנוע או למזער את "הנפילה" במסה ספורטאים משתמשים בתרופות בעלות השפעה אנבולית גבוהה ורמה אנדרוגנית נמוכה. כמו כן, רצוי להפסיק את השימוש בהורמונים באופן מבוקר והדרגתי. הנ"ל יצמצם את הדעיכה במסת השרירים, אך גם את הטראומה הפיזיולוגי למערכות גופו של הספורטאי.


טוב אז כך: לאחר סיום הסייקל מניעת הדעיכה במסת השרירים, תתבצע במספר משורים, שלהלן יפורטו:

1.הבעיה הראשונה, הינה להחזיר לתקנה את המערכת האנדוקרינית (הורמונאלית). בעיקר את הציר היפופיזה – היפותלאמוס. היות ולאחר סיום השימוש בתרופות הסטרואידיות, מערכות אילו דוכאו כתוצאה ממתן אקסוגני של טסטוסטרון או נגזרותיו (בעיקר מדובר כאן אודות השפעתן של התרופות בעלות פעילות אנדרוגנית חזקה).
2.הבעיה השנייה, הינה ברמות הקורטיזול הגבוהות, לאחר סיום הסייקל. תגובת ההורמון קורטיזול - גורמת לתהליך קטבולי. כמו כן, יש לציין, כי הרטפטורים (קולטנים) האנבולים עדיין חסומים ויהיו פנויים לתגובה אנבולית רק לאחר תקופת זמן מה לאחר סיום השימוש בהורמונים.

גורמים שונים המסייעים לצמצם את התהליך הקטבולי בסיום הסייקל:

קריאטין מונוהידראט

מכיוון שידוע כי הקריאטין מונוהידראט מסייע לשמור על הנוזלים בתוך השרירים, ומכביר את הכוח הפיזי. מומלץ מאוד ליטול אותו בסיום הסייקל.
רצוי ליטול כ- 30 גרם ליום במנות מחולקות של 5 גרם בכל מנה. למשך כ- שבועה עד עשרה ימים. ולרדת בהדרגתיות בכל שבוע למינון של 25 גרם, 20 גרם, 15 גרם, 10 גרם, 5 גרם וסיום לבצעה הפסקה של כ עשרה ימים.
יש לציין, כי המינון של הקריאטין אמור להתבצע בהתאם למשקל הגוף ואחוזי השומן. על כן, יש לבדוק זאת אצל איש מקצוע מיומן אשר יקבע את המינון המדויק.
מה גם, שהדבר תלוי בסוג הסטרואידים ו/או בקומבינציות הניטלים ע"י האדם !!!

מסטרולון:
מסטרולון יש לציין, כי ספורטאים נוטלים גם כ- 25 מ"ג של מסטרולון לקראת הרבעון האחרון לסיום הסייקל.
המסטרולון הינו סטרואיד אנדרוגני המתפקד כאנטי-ארומאטי. 

מסטרולון.


פוספטידיל-סרין:
פוספוטידיל סרין – זהו אחד ממרכיבי המפתח בממברנות של תאי עצבים – המקום בו תאי מוח מוסרים ומקבלים מסרים. מחזק מעבר אינפורמציה. יעיל במיוחד למניעת הידרדרות, היכולת הקוגנטיבית והתפתחות דמנטיה.
רמות קורטיזול גבוהות ניתן להקטין ע"י מתן מספר חומרים "סודיים", שאחד מהם הינו פוספטידיל-סרין, במינון של 800 עד 1.000 מ"ג ליום בדומה לתרופות אנטי-ארומטיות, כמו: ציטדרן, אך הציטדרן חוסם גם את ייצור האנדרוגנים - וזה הדבר שספורטאים לא בדיוק מעוניינים בו !!! כמו כן, בסיום השימוש בציטדרן יגיע בתורו התגובה של המשוב השלילי – אשר בהמשך יגרום לעלייה ברמת הקורטיזול עם הפסקת השימוש בציטדרן. 

פוספוטידיל-סרין.


ציקלופניל:
בשבוע האחרון של הסייקל ספורטאים נוהגים להגביר את המינון של המסטרולון לכ- 50 מ"ג ליום. ובאותו הזמן לכלול גם את השימוש בציקלופניל.
הציקלופניל הינו אסטרוגן המתפקד כאנטי-אסטרוגן, וממריץ את ייצור הטסטוסטרון בגופנו.
הציקלופניל פועל בדומה לנולבדקס, אך יחד עם זאת הוא (הציקלופניל) אינו חוסם את הארומטיות של הטסטוסטרון, כלומר שהאסטרוגנים החזקים יותר בגוף לא יוכלו להיות  פעילים. הציקלופניל אמור להינטל פעם היום במינון של 100 מ"ג.

ציקלופניל.

dhea:
זהו הורמון המיוצר בבלוטת יותרת הכליה. הוא מהווה חומר מוצא ליצירת הורמוני המיןבגופנו, למשל האסטרוגן והטסטוסטרון. לא לחינם הוא מכונה "האמא של כל ההורמונים".
החל מגיל 30 לערך פוחת ייצורו הטבעי של ההורמון בגוף, עד שבגיל 80 פוחתת הפרשתוב-95%-80%. גם במצבים של מחלות קשות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, סרטן, מחלות לב, הפרעותאוטואימוניות והשמנת יתר נמצא חסר בהורמון.
בהמשך או במקביל אנו רוצים שבסיום הסייקל רמות הטסטוסטרון הטבעיות יישארו גבוהות. לכן עלינו להגביר את רמתו ע"י נטילת תוסף מזון (פרו-הורמון) הנקרא: dhea במינון של 250 מ"ג ליום. יש להתחיל את השימוש ב- dhea כשבוע / שבועיים לפני סיום הסייקל.
שבוע לפני סיום הסייקל, ספורטאים לרוב מגבירים את המינון של הציקלופניל ל- 200 מ"ג ליום. אך בהמשך ליטול את המסטרולון וה- dhea במינונים מקובלים...
שלושה ימים לפני סיום הסייקל מרבית הספורטאים נוטלים hcg (כוריגון) במינון של 5.000 iu (המינון תלוי בסוג התרופות שנטל הספורטאי ובפרק הזמן), בכדי שגופו ייצר יותר טסטוסטרון באופן טבעי. יש לציין, כי מעל למינון הנ"ל גופנו ימיר את התרופה לאסטרוגן.

יום יומיים לפני הסיום, ספורטאים נוטלים כלומיפאן ציטראט או כלומיד.
הכלומיד משפעל את הציר היפופיזה – אשכים בכדי שהאחרון ייצור הטסטוסטרון (בתאי לידינג). לרוב מינון שכיח הוא בתחילה 100 מ"ג ליום. וכעבור כארבעה עד חמישה ימים. בנקודה זו מפסיקים את השימוש ב- dhea. וגם יורדים במינון של המסטרולון ל- 25 מ"ג ליום. והציקלופניל ל- 100 מ"ג ליום. וכעבור מספר ימים – שלושה עד חמישה ימים, מפסיקים ליטול את הציקלופניל.

יש לציין, כי אפשרות נוספת היא, להתחיל סייקל של קלנבוטרול הידרוכלוריד, במינון של 20 מק"ג ליום,  ולעלות עד למינון של 80 עד 120 מק"ג ליום. – הדבר תלוי גם במינון אשר גופך מסוגל לקבל ללא תופעות לוואי. וירידה חזרה למינון נמוך (כמובן באופן הדרגתי!!!).


מאמרים בתחום הסטרואידים האנאבוליים: סטרואידים אנבולים וניוון שרירים | סטרואידים קורטיזון ומחלת ניוון שרירים | פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים | תופעות לוואי של סטרואידים גלוקוקורטיקוסטרואידים | סטרואידים ודהטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) | מניעת פירוק השרירים לאחר הסייקל סטרואידים אנאבולים | סטרואידים אנבולים – הטוב הרע והמכוער | סטרואידים ותופעות לוואי | השפעת הסטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית חלק א' | סטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית-חלק ב' | סטרואידים אנבולים | סטרואידים על שום מה ולמה? | אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | סטרואידים ומפתחי-גוף | סטרואידים אנבוליים ובודי-בילדרים | שני סייקלים (סטרואידים אנבולים) לשתי מטרות (למסה ולחיטוב) | פרופילים של סטרואידים אנבוליים | סייקל-סטרואידים, PCT ודטוקסיפיקציה=ניקוי הגוף | סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים תופעות לוואי לגבירים ונשים | סטרואידים אנאבולים ותוספי מזון | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | היסטוריה של סטרואידים האנבולים | סטרואידים אנבולים, שומנים בדם ומחלות לב וכלי דם | סטרואידים אנבולים טעויות נפוצות | סטרואידים אנאבולים שימוש למתחילים-הסייקל הראשון | מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים | אודות הספר: סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!


 

יעקב עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים: 1 . אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף . 2 . ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי . 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140                            
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר.
ארגון הבריאות והכושר הישראלי -
www.healthnfit.org

אתר הדיאטות עיצוב וחיטוב הגוף: http://www.dietme.co.il/   Kobi_Ezra - ToMake You Look Good

logo בניית אתרים