דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים

תמיד כשמדברים על ספורטאים בכלל או על מפתחי גוף בפרט בן השורות ניתן למצוא את צמד המילים "סטרואידים אנאבולים". היות וסטטיסטית אכן מרבית מפתחי הגוף נוטלים תרופות אילו (סטרואידים אנבולים)  ואחרות.

בוודאי יצא לכם לשמוע בחדר הכושר שבו אתם מתאמנים את המילים: מתן רוסי, אנבול, דיאנבול, אנדרול, אנאפולון, פרווירון, מסטרולון, וינסטרול, סטנוזולול, אנאבר, אוקסנדרולון, טסטוסטרון, טסטווירון, סוסטנון, אילו הם למעשה שמות של תרופות אשר משתייכות למשפחת הסטרואידים האנבולים.

אכן ישנם גדלים של מסת גוף אצל מפתחי גוף שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליהם ללא עזרת התרופות האנגוליות הנכונות: סטרואידים אנבולים.

אך כשדנים אודות השפעותיהם של תרופות כגון: סטרואידים אנבולים ועל כמה הם פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולייםמשפרים את הביצועים הספורטביים, את הגדילה במסת השרירים, את העלייה בכוח הפיזי וכו'... ישנו הצורך להבין אודות הנזקים שניתן להגיע ע"י השימוש הבלתי מבוקר שספורטאים כאלה ואחרים עושים בתרופות כדוגמת הסטרואידים האנבולים ותרופות אחרות.

אני בעצמי בתחילת שנות ה- 90 הייתי ספורטאי בתחום פיתוח הגוף, ונכון לומר כי לניסיון קליני של שנים, כתיבת ספרים (סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול! (2004 ומאמרים בתחום ישנה השפעה רבה אודות ההבנה שלנו על כל המתרחש סביבנו.

על כן, אספר לכם הקוראים כי התרופות אשר ספורטאים ובעיקר מפתחי גוף עושים בהם שימוש הינם הרות אסון ולעיתים בלתי הפיכים. כמו כן יש לציין, כי תופעות הלוואי הקשות יותר (כגון: מוות) כתוצאה מהשימוש בסטרואידים אנבולים, אינו קיים בכלל (בשימוש מבוקר?!), לפחות כך יתברר לי במשך עשרות שנים.

מרבית מקרי המוות אצל ספורטאים בודי-בילדרים נוצרות בעיקר לפני התחרויות, עקב נטילת תרופות משתנות אשר עשויות לגרום להתייבשות וכישלון כלייתי או לבבי ואז כן כמובן מתים !!!  כמו לדוגמה שני שרירנים (אדראס מונזר ומוחמד מכאווי) מאוד ידועים אשר בתחרות בתחרויות פיתוח גוף יוקרתיות – מר אולימפיה. יש לציין, כי שני שרירנים אילו נמצאו מתים בבית המלון שם שהו במהלך התחרות, וכן ניתן לומר כי הם היותר המתים החטובים ביותר העולם !

 מאמרים בתחום הסטרואידים האנאבוליים: סטרואידים אנבולים וניוון שרירים | סטרואידים קורטיזון ומחלת ניוון שרירים | פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים | תופעות לוואי של סטרואידים גלוקוקורטיקוסטרואידיםסטרואידים ודהטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף)מניעת פירוק השרירים לאחר הסייקל סטרואידים אנאבוליםסטרואידים אנבולים – הטוב הרע והמכוערסטרואידים ותופעות לוואיהשפעת הסטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית חלק א' | סטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית-חלק ב' | סטרואידים אנבוליםסטרואידים על שום מה ולמה?אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליותמה הם הסטרואידים האנבוליים?סטרואידים ומפתחי-גוףסטרואידים אנבוליים ובודי-בילדריםשני סייקלים (סטרואידים אנבולים) לשתי מטרות (למסה ולחיטוב)פרופילים של סטרואידים אנבולייםסייקל-סטרואידים, PCT ודטוקסיפיקציה=ניקוי הגוףסטרואידים אנבולים-אנדרוגנים תופעות לוואי לגבירים ונשיםסטרואידים אנאבולים ותוספי מזוןמה הם הסטרואידים האנבוליים?היסטוריה של סטרואידים האנבוליםסטרואידים אנבולים, שומנים בדם ומחלות לב וכלי דםסטרואידים אנבולים טעויות נפוצותסטרואידים אנאבולים שימוש למתחילים-הסייקל הראשון | מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים | אודות הספר: סטרואידים


פעולת סטרואידים אנאבוליים

סטרואידים אנאבוליים הם גירסאות סינטטי של טסטוסטרון, הורמון המין הטבעי של הגוף. הם מסייעים לספורטאים על ידי הקלת מאמצים כדי לצבור כוח ומסת שריר מוגבר לשרירי סיבולת, כוח ומהירות.

הורמונים זכריים כגון טסטוסטרון ודיהידרוטסטוסטרון (di-hydrotestosterone) מטבולית שלה אחראים לשינויים התפתחותיים המתרחשים בתוך הגוף הגברי עד גיל ההתבגרות. סטרואידים יש שני מאפיינים אנבולית ואנבוליים. חלק מתופעות אנדרוגניות כולל שינויים במאפיינים מיניים, כגון התכווצות של האשכים, צמיחת שיער על הגוף והפנים, נשירת שיער על הקרקפת, והתוקפנות מוגברת. ספורטאים הם בעיקר עוסקים במאפיינים של סטרואידים אנבוליים, כולל פיתוח מואץ של השרירים, רקמות חיבור, עצמות ותאי דם אדומים.

סטרואידים פונקציה ותהליכים

סטרואידים פותחו במקור לטיפול במצבים רפואיים ספציפיים שבו היתרונות אנבוליים הנ"ל לסייע ישירות להחלמת חולה. למרות שהם מתפקדים בדרכים שונות, בעיקר בשיטה כרוכה בגירוי קולטני בתוך תאי שריר אשר בתורו מפעיל גנים ספציפיים. זה ידוע בשם "אפקט הגנומי" או "השפעה ישירה" כפי שהוא כרוך בתהליך המכונה שעתוק הגנים. עדות להשפעות הישירות או הגנומי, כמו גם השפעות עקיפות (שאינן הגנומיות) של סטרואידים אנבוליים כבר נצפה כמעט בכל צורה של רקמה נבחנת בגוף האדם. כאשר נצרך בסטרואידים אוראלים או בזריקה, הם פונים ישירות לקולטנים אנדרוגניים הנמצאים בתוך התאים השונים. הקשר הזה מפעיל את קולטן הורמון יצירת RNA שליח (mRNA), מה שמסמן את ה-DNA כדי לבנות חלבונים ספציפיים. חלבונים אלה פועלים בכל הגוף ומסייעים לעורר את התגובות אנבוליות כלומר צמיחה. למרות אנאבוליזם הוא הפעולה העיקרית של סטרואידים, הם גם מעוררים הרבה השפעות רצויות והבלתי רצויות אחרות.

השפעות סטרואידים אנאבוליים

למרות הגירוי סיפק במהלך אימון משקולות הוא הכרחי לפיתוח שריר מקסימאלי, סטרואידים להחזיק את היכולת הגלומה לבנות שריר עם או בלי הכשרה כזו.

ע"י הגדלת הסיבולת של המשתמש, לעזור לספורטאים להתאמן הרבה יותר קשה, לפרקי זמן ארוכים יותר, ולהאיץ את ההתאוששות שריר. הדבר זה מאפשר לספורטאי לבצע משך התקדמות בקצב הרבה מעבר לקיבולת נורמלית.

בגלל סטרואידים אנבוליים הם נגזרים של הורמון המין הגברי טסטוסטרון, השימוש בם עלול להיות מקטין את הפרשת הטסטוסטרון טבעית. ברגע שחושי הגוף ורושם את הנוכחות של סטרואידים, הוא מגיב על ידי הפסקת ייצור הטסטוסטרון טבעי. כמו כן, הפסקת שימוש בסטרואידים גורמת לגוף מחדש ליזום ייצור הטסטוסטרון שלו. עם זאת, יש עיכוב משמעותי בין האירועים הללו, שבמהלכו מתעללים סטרואידים נוטים לאבד את כוח וגודל במהירות. בשלב זה רבים להעסיק מוצרים נלווים לגשר על הפער הזה ולשמר את רווחים.

טואול - בניית אתרים