דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות נשימה ואלרגיות

מאמרים וכתבות אודות: מחלות נשימה, אסטמה, גנחת הסימפונות, סינוסיטיס, דלת המערות האף, אלרגיות, ועוד...

להלן מקבץ מאמרים וכתבות מאת ד"ר קובי עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית.
 
אסטמה, קצרת ומערכת הנשימה האסטמה או מחלת הקצרת בעברית, נחשב למונח שגוי, המילה הנכונה והמדויקת היא גנחת. באסטמה נוצרת הפרעה בנשימה עקב קושי להוציא את האוויר מהריאות. 
מחלות דרכי הנשימה בילדים לומודל - (disodium cromoglycate), פעילותו מעכב שיחרור המדיאטורים מתאי הפיטום (mast cell) לאחר התקשרות הנוגדנים לאנטיגן, וזאת ע"י ייצוב הממברנה בתא.
קוורציטין רכיב אנטי-דלקתי הקוורציטין הינו אנטי-אינפלמטורי חזק ואנטי-היסטמיני. לכן הקוורצטין מסייע לטיפול במחלות שונות, כגון: מחלות דלקתיות ואלרגיה - אסטמה (דלקת הסימפונות), סינוסיטיס (דלקת הגיתות), דלקות פרקים וסחוסים (ראומטואיד-ארטריטיס ואוסטאוארטריטיס), דלקות עור (דרמטיטיס) ועוד...
תקציר: מערכת הנשימה ‏חילוף גזים (חמצן ופחמן דו חמצני) המתרחש בשני מקומות: 1 ‏. תהליך חילוף הגזים בין האוויר בריאות לבין תאי הדם בנימי הריאה. 2 ‏. חילוף חמצן עם  C02 ‏בתאי הגוף.
מחלות בדרכי הנשימה תרסיסי נוזל הנושא באוויר יש פיזור דיפוזי, הוירוס הזה גורם לתהליך דלקתי בריריות האף, המתבטא בגודש בריריות, בצקת (ייצור עודף של ריר, דלקת) חלק מהתהליך הדלקתי זהו בעצם תהליך אלרגי טהור. נזילה מימית מהגוף שמלווה בהתעטשויות בגלל גירוי אלרגי ובגלל שהגוף מנסה להפטר מהנזלת. לעיתים רואים דמעות, מלווה בחום 37.5 - 38.5, שיעול בגלל נזלת הנוזלת לגרון (טיפטוף לצד האחורי של האף).
תקציר: מערכת הנשימה ‏הסימפונות מתפצלות לשתי הריאות ואינן סימטריות. הסימפונות מסתעפות לסימפונות וסימפוניות. החלק הסופי מוקף שרירים חלקים הגורמים לכווץ והרפיית הסימפוניות. אל החלק הסופי של הסימפונות מחוברות שקיות רבות - נאדיות  ALVEOLI ‏(כ 600 - ‏מיליון במספר), המגדילות את שטח הפנים, בדפנותיהן מתבצע חילוף הגזים. כל נאדיה מוקפת בנימים המתפצלים מהעורק הראשי הריאתי. החמצן עובר בדיפוזיה - מרכוז גבוה לנמוך. זאת אומרת: מדובר בתהליך פאסיבי אשר אינו צורך אנרגיה.
דלקות ופעילות אנטי-דלקתית דלקת הינה פעולת נגד של מערכת החיסון כנגד פציעות, גירויים מסוימים וכנגד גורמים מזהמים שפלשו לגופנו.
תה ירוק והיבטים בריאותיים מחקר יפני שפורסם בגיליון JAMA מספטמבר 2006, עולה כי שתיית תה ירוק מורידה את הסיכון למוות כתוצאה לכל גורם, כולל מחולת קרדיווסקולריות (מחלות לב וכלי דם).
מערכת הנשימה - אנטומיה האף חצוי על ידי מחיצת האף SEPTUM   לשני חלקים סימטריים,מסביב לחלל האף מצויים חללי אוויר הנקראים סינוסים. לכל אחת מדפנות האף מחוברות לסינוסים ולבלוטת הדמעות.
אימונולוגיה של מערכת העיכול למערכת החיסון של המעי יש יכולת תפקוד מופלאה, המבוססת על מגוון של תאים ומנגנונים . כאשר יש הפרעה בתפקוד אחד או חלק ממרכיבי מערכת החיסון של המעי עשויות להיגרם פתולוגיות משמעותיות כגון אי סבילות למזון, מחלות מעי דלקתיות ועוד.
קורטיזול כהורמון אנטי-דלקתי לא כל השפעות הקורטיזול שליליות, וחלקן עוזרות למפתחי הגוף. אימונים במשקולות גורמים לדרגות שונות של טראומה בסיבי השריר והנזק מעורר תגובות דלקתיות. ככל שהטראומה חמורה יותר, כך מחמירה הדלקת, הגורמת לגוף לייצר יותר חומרים מזיקים כגון גורם נמק-שאת. בשרירים ישנם קולטני tnf וכאשר מולקולת tnf מפעילה קולטן, היא מפעילה את המסלול הקטבולי במילים אחרות, ל-tnf בגלל דלקת, ופירוש הדבר שלקורטיזול ישנן תכונות קטבוליות ואנטי קטבוליות. גופך ייצר יותר tnf, ולא תהיה התנגדות להשפעה הקטבולית של הקורטיזול. 
ויטמין A, רטינול ויטמין a על נגזרותיו השונות חיוני לראיית לילה תקינה. הוא משתתף בתהליכי ההתמיינות של תאים, כלומר, בקביעת תפקודם הייחודי של תאים חסרי תפקוד מוגדר, תורם לתפקודן התקין של רקמת האפיתל (הרקמה החיצונית ביותר של העור ושל רקמת הריריות בגוף), של מערכת החיסון ושל מערכת הרבייה, וכן מעורב בתהליך הגדילה. וימטין a ובטא קרוטן ממלאים תפקיד של בולמי חמצון (אנטיאוקסידנטים) המגינים על מרכיבי גוף חיוניים מפני תהליכי חמצון. 

מחלות נשימה, אלרגיות, מחלות נשימה, אסטמה, גנחת הסימפונות, סינוסיטיס, דלת המערות האף, אלרגיות, ויטמינים ומינרלים

טואול - בניית אתרים